alexa

Vatandaşlar gönüllü zabıta olmalı

Videoyu Aç Vatandaşlar gönüllü zabıta olmalı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aykut Hamzaçebi, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yılı nedeniyle yapılacak etkinlikler ve Zabıta teşkilatının görevleri hakkında basın toplantısı düzenledi.

Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yılı nedeniyle yapılacak etkinlikler ve Zabıta Teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aykut Hamzaçebi, basın toplantısı düzenledi. Hamzaçebi, Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe belediyeleri Zabıta personelinin de katıldığı toplantıda, Zabıta Teşkilatlarının sokakta ve tüm yaşam alanlarında kentin huzur, sağlık ve düzeninin sağlanmasıyla görevli yerel yönetimlerin vitrini olduğunu söyledi. Hamzaçebi, “Hizmet anlayışımız insana odaklı, çevreye duyarlı bir doğrultuda devam etmektedir. Kent yönetimi bir ekip işidir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve ilçe Zabıta teşkilatlarımız bu sorumluluğun bilincinde olup, Eskişehir ve Eskişehirliler için titizlikle çalışmaktadır. Zabıta şehrimizin tertip ve düzeninden tutun, şehir hayatındaki huzur ve güvenliğe kadar pek çok başlığın altında sıralanan görev alanlarında hemşerilerimizin hayatının her anında yer alır. Aynı zamanda şehir turizminin gönüllü ve görünmeyen neferidir zabıta. Tüm çabaları aynı zamanda şehrin güzelliğine ve estetik görüntüsüne, doğal yapısına ve kültürel zenginliğinin korunmasına hizmet eder." dedi.

Zabıta ekiplerinin çalışmalarını anlatan Hamzaçebi, Zabıta Haftası'nın tüm Zabıta Teşkilatına hayırlı olmasını dilerken tüm vatandaşların gönüllü bir zabıta olması istediklerini ifade etti.
 
1000
icon
utku 5 Eylül 2018 08:05

tamam gönüllü zabıta olalım ama nasıl bir gıda işletmesinin imalathanesine girebilirmiyiz. yada kaldırımı işgal eden bir dükkanı uyarabilirmiyiz. zabıta ne iş yapacak bu şehirde

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat