alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Vali Yardımcısı, Kayyım Maaşını Almama Kararı Aldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vali Yardımcısı, Kayyım Maaşını Almama Kararı Aldı
A
a

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır, Kayyum Olarak Atandığı Gebeceler Belde Belediye Başkanlığı Görevinden Gelen Maaşını Haklarından Vazgeçerek Almama Kararı Aldı.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır, kayyum olarak atandığı Gebeceler Belde Belediye Başkanlığı görevinden gelen maaşından vazgeçerek almama kararı aldı.
2022 Ekim ayında merkez bağlı Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk’un ruhsatsız silah taşımaktan ceza alması ve mazbatasının iptal edilmesinin ardından Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır, Gebeceler Belediyesine kayyum olarak atandı. Çalışır bir süredir yerine getirdiği belediye başkanlığı görevinden gelen maaşını almama kararı aldı. Konuyla ilgili belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Gebeceler Belediye Meclisince başkan seçimi yapılamamış olması nedeniyle yasa gereği Vali Yardımcımız Ali Rıza Çalışır Belediye Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Vali yardımcımız öncesinde kendi bir aylık maaşını depremzedeler için bağış olarak yatırmış, yaşanan deprem afeti nedeniyle belediye başkanlık görevini de maaş almadan yürütme kararı almıştır. Bu karar Belediye Meclisi toplantısında tüm üyelere sözlü olarak ifade edilmiş, yazılı olarak da feragat dilekçesi sunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat