alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Vali Dünyanın Sayılı Tesislerinden Olan Magnezyum Tesisini İnceledi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vali Dünyanın Sayılı Tesislerinden Olan Magnezyum Tesisini İnceledi
A
a

Dünyanın Sayılı Tesislerinden Biri Olan Ve Afyonkarahisar’Da Bulunan Magnezyum Tesisinde İncelemelerde Bulunan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Eczacılıktan Savunma Sanayiine Kadar Endüstriyel Olarak Oldukça Geniş Kullanım Alanı Olan Bu Elementin Şehrimizde İşlenerek Hem İstihdama Hem De Ülke Ekonomisine Sunduğu Katkı Göz Ardı Edilemez” Dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Dünyanın sayılı tesislerinden biri olan ve Afyonkarahisar’da bulunan magnezyum tesisinde incelemelerde bulunan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Eczacılıktan savunma sanayiine kadar endüstriyel olarak oldukça geniş kullanım alanı olan bu elementin şehrimizde işlenerek hem istihdama hem de ülke ekonomisine sunduğu katkı göz ardı edilemez” dedi.
Vali Yiğitbaşı haftaya Afyonkarahisar merkez Selçuklu mahallesi bölgesindeki esnafı ziyaret ederek başladı. Sosyal medyadan gelen davetler üzerine bölgeye giden Vali Yiğitbaşı oradaki esnafla sohbet ederek kadın girişimcileri çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Ardından Vali Yiğitbaşı, Emirdağ’ da faaliyet gösteren magnezyum tesisini ziyaret ederek üretim alanında incelemelerde bulundu. Magnezyum üretim süreci ile ilgili bilgi alan ve çalışanlarla sohbet eden Vali Yiğitbaşı şunları söyledi:
“Eczacılıktan savunma sanayiine kadar endüstriyel olarak oldukça geniş kullanım alanı olan bu elementin şehrimizde işlenerek hem istihdama hem de ülke ekonomisine sunduğu katkı göz ardı edilemez. Dolayısıyla ihracat girdisi ile üretilen bu hammadde hem bölgemiz hem de ülkemiz için stratejik önemi olan bir değer arz etmektedir. Bu vesileyle üretim sürecine destek olan ve burada emek gösteren herkese teşekkür ediyorum.”
Temaslarını Bağlıca Köyü’nde sürdüren Vali Yiğitbaşı köyde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy sakinlerinin talep ve temennilerini dinleyen Vali Yiğitbaşı sorunların çözümü için yetkililere talimat verdi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat