alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Vali Çakacak Seyitgazi'yi ziyaret etti

Videoyu Aç Vali Çakacak Seyitgazi'yi ziyaret etti
A
a

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Seyitgazi’yi ziyaret etti. 

Çakacak, ilk olarak kaymakamlığı ziyaret ederek ilçenin coğrafi konumu, eğitim ve sağlık durumu, sanayi gelişimi, asayişi ve nüfusu hakkında Kaymakam Ramazan Cankaloğu’ndan bilgi aldı. İlçenin en önemli geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu bildiren Kaymakam Cankaloğlu, tarihi ve kültürel zenginliklere ev sahipliği yapan Seyitgazi ilçesinde Vali Çakacak’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. 

Verdiği bilgiler için Kaymakam Cankaloğlu’na teşekkür eden Vali Çakacak, Seyitgazi ilçesinin görülmeye değer önemli tarihi mekanları bünyesinde barındırdığını ifade etti. Tarihi dokusu içerisinde Seyitgazi ilçesinin geçmişten gelen kültürümüze ev sahipliği yaptığını dile getiren Vali Çakacak, geçmişten günümüze kadar uzanan tarihi eserlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti. 

Ardından kaymakamlık binasında yer alan birimleri gezen Vali Çakacak, resmi iş ve işlemlerini takip eden vatandaşlarla sohbet etti. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Seyitgazi Belediyesine geçen Vali Çakacak, Başkan Hasan Kalın’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Altyapı yatırımları, imar çalışmaları, tarihi yapıların restorasyonları, tarım-sulama yatırımları, okul ve eğitim binaları, spor tesisleri, halı sahalar, pazar yerleri ve sosyal donatılarla ilçeye her alanda hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Kalın, Seytigazi’nin gelişerek büyüdüğünü ifade etti. 

Belediye ziyaretinden sonra Şeyh Şücaaddin Veli Külliyesi'ni ziyaret eden Vali Çakacak, Şücaaddin Veli Dergahı Postnişini Mehmet Demirtaş’tan bilgi aldı. Şücaaddin Veli Dergahı Postnişini Demirtaş, Vali Çakacak’ı ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu bildirdi. 

Evliyalar diyarı olarak bilinen Seyitgazi ilçesinin Eskişehir’e değer kattığını kaydeden Vali Çakacak, Seyitgazi Kaymakamlığı Bor ve Etnografya Müzesini de gezdikten sonra ilçeden ayrıldı. 

Öte yandan Vali Çakacak’a ziyaretleri esnasında, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de eşlik etti. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat