alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Vali Çakacak'a anlamlı ziyaret

Videoyu Aç Vali Çakacak'a anlamlı ziyaret
A
a

Eskişehir Vali'si Özdemir Çakacak, Engelliler Haftası dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer’i, koruyucu aile Betül Gümüş, Salih Gümüş ile Yetişkin Zihinsel Engelli Kadınlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan Tenzile Akkuş’u ve Gülnur Çelebi’yi makamında kabul etti. 

Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Vali Çakacak, Sosyal devlet olmanın vermiş olduğu sorumluluğun bir gereği olarak tüm vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini herhangi bir engelle karşılaşmadan kullanabilmelerinin önemine değindi. Vali Çakacak, "Son yıllarda hükümetimiz engellilerin bakımını, sağlığını, eğitimini, istihdamını ve toplumsal hayata katılımını kolaylaştıracak önemli düzenlemeleri yapmış ve bunları en kısa zamanda hayata geçirmiştir. Engellilik konusu esasen yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren en önemli konuların başında gelmektedir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında var olmalarını ve kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmelerini temin için birey ve toplum olarak onlarla empati kurmalı, karşılaştıkları sorunların çözümüne katkıda bulunmalı ve onlara toplumun bir parçası olduklarını hissettirmeliyiz" dedi. 

Konuyla ilgili Eskişehir Valiliği tarafından yapılan çalışmaları da aktaran Vali Çakacak, "Eskişehir Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bizler de ildeki diğer tüm dinamiklerle işbirliği içerisinde engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata daha rahat katılımını sağlamak adına çalışmalar yapmaktayız. Eskişehir engelli vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşadığı son derece mutlu bir şehirdir. Eskişehirimizin engelli dostu bir şehir olarak bilinmesi bizleri son derece memnun etmektedir" diye konuştu. 
Son olarak koruyucu aile olmanın önemine dikkat çeken Vali Özdemir Çakacak şunları söyledi; 

"Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Herkese koruyucu aile olmak nasip olmuyor. Devletin himayesindeki çocuklarımız sizlerin o sıcacık yuvalarında daha mutlu, huzurlu yaşayıp, geleceğe emin bir şekilde hazırlanıyorlar. Evini, gönüllerini kapılarını bu yavrularımıza açan ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat