alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Usulsüzlük olsa görevden alınırdık

Videoyu Aç Usulsüzlük olsa görevden alınırdık
A
a

EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Temmuz ayındaki seçimlerle ilgili usulsüzlük iddialarına resmi belgeli yanıt verdi. Küpeli, yeni yıldaki projeler hakkında da bilgiler verdi. Toplantıda konuşan Küpeli, “Devlet, usulsüz bir seçim yapan yönetimi görevinden almak yerine, neden yeni seçimleri de bu yönetime yaptırsın” dedi.

OSB başkan adaylarından Celalettin Kesikbaş’ın Temmuz ayında gerçekleştirilen seçimlerle ilgili iddialarına, OSB başkanı Nadir Küpeli basına verdiği yemekte resmi belgelerle yanıt verdi. Küpeli yaptığı açıklamada : “Devlet, usulsüz bir seçim yapan yönetimi görevinden almak yerine, neden yeni seçimleri de bu yönetime yaptırsın?” diye sordu. Seçimlerin usulsüz olduğunu iddia edenlerin bu konuda tek bir dilekçelerinin olmadığını aktaran Küpeli, “Bu konuda madem bu kadar haklılar; Neden bir tane yazılı dilekçeleri yok? Bu söylediklerimizi, 300’e yakın sanayiciye tek tek anlattık. Ve sanayicilerimizin, haklılığımızı görmesi maksimum 2 dakikayı aldı” dedi. Sanki muhalifmiş gibi bir nevi kendilerini ihbar ettiklerini söyleyen Küpeli şöyle devam etti: “Sakınmadan ve çekinmeden, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’ne 08.01.2018 tarihinde, net bir şekilde süreçle ilgili soruları içeren bir dilekçe yazdık. Her detayla ilgili, gündemde olan bütün konuları sorduk. Bir nevi, onların yapması gerekeni biz yaptık. Bu soru dilekçesinde, örneğin; 26 Temmuz seçimleri usulsüz mü? Genel Kurul’a gitme sürecinde bir eksiklik, bir yanlış var mı? Bizim yönetimimizin yaptıklarında, kanunlarımıza aykırı bir durum var mı? Genel Kurul’u mevcut yönetimin yapmasında usulsüz ve kanunsuz bir durum var mı? diye belirttik”

EKSİKLİK YOK
OSB yönetimi tarafından bakanlığa yazılmış yazılarına 12.01.2018 tarihinde en üst düzeyde imzalanmış yazılı cevabın geldiğini anlatan Küpeli, “Sürecin tamamında, gönderilen evrakların incelenmesi neticesinde herhangi bir eksiklik bulunmamıştır. Yapılan seçimlerde bir hata veya usulsüz bir uygulama olmamıştır. Genel Kurul süreci tamamen onaylı parsel sayısı ile ilgilidir. İşleyen genel kurul sürecinde de gösterdiğimiz hassasiyet meyvesini vermiş, her zaman olduğu gibi yapılan tüm işlemler eksiksiz ve hukuka uygun bir şekilde devam etmektedir” dedi.  

GÜNDEMİ İŞGAL ETMEYELİM
Usulsüzlük iddialarında adı geçen OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı İsmail Kunduracı’da açıklamalarda bulundu. Gerçekliği olmayan yeni iddialarla Müteşebbis Heyeti ve Denetim Kurulu’nun da zan altında bırakıldıklarını belirten Kunduracı, “Bütün süreç konusunda bilgilendirildik, yakından takip ettik. Şimdi de Müteşebbis Heyet olarak Genel Kurul sürecini yürüteceğiz. Bu tip konularla gündemi işgal etmeyi bırakalım, sanayiciler olarak bizler, bizim için yapılacakları dinlemek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Denetim kurulu adına konuşan Hamza Tınas ve Yavuz Ayva, Denetim Kurulu üyeleri olarak ilk günden beri yaptıkları her çalışmadan emin ve arkasında olduklarını dile getirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat