alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Ünlü Ressam Devrim Erbil'in Eskişehir aşkı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ünlü Ressam Devrim Erbil'in Eskişehir aşkı
A
a

İkili Bakış Resim Sergisi'nin açılışı için Eskişehir’e gelen ressam Devrim Erbil, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ile bir araya geldi. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete, Devrim Erbil ve İkili Bakış Resim Sergisi’nin küratörlüğünü yapan İbrahim Karaoğlu katıldı. Ziyaret sırasında Başkan Kurt ve Erbil bir süre sanat üzerine sohbet etti. Erbil’i tekrar Eskişehir’de görmenin kendisine mutluluk verdiğini söyleyen Başkan Kurt, yeni bir bakış açısı taşıyan İkili Bakış Resim Sergisi’ni Türkiye’de ilk kez Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde açtığı için teşekkür etti. Odunpazarı Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiğini söyleyen Devrim Erbi de bu nedenle Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

Ziyaret sonrasında Devrim Erbil ve İbrahim Karaoğlu Eskişehir’deki gezilerine devam etti. Açılışı yapılan Hamamyolu Caddesi’ni gezen Erbil ve Karaoğlu, Sanat Köprüsü’nde yer alan eserleri inceledi. Caddenin yeni halini çok beğenen Erbil, "Eskişehir her geçen gün daha da güzelleşiyor" dedi. Ardından Seramik Park, Uğur Mumcu Parkı ve Basın Parkı’nı gezen Erbil ve Karaoğlu, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Devrim Erbil sergisi Eskişehir'de açıldı

Daha önce birbirinden farklı 9 sergi gerçekleştiren Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, sanat yolculuğuna Devrim Erbil’in İkili Bakış Resim Sergisi ile devam ediyor. 
Açıldığı günden beri 400 sanat eserinin sergilendiği Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, Mandela’nın Bavulu’ndan sonra Devrim Erbil’in İkili Bakış Resim Sergisi ile sanatseverlerle bir araya geldi. Bugüne kadar yaklaşık 25 bin sanatseverin ziyaret ettiği galeri, 10’uncu sergisinde resmin şairi olarak bilinen ünlü ressam Devrim Erbil’i konuk ediyor. 1950’li yılların sonlarından beri sanat yolculuğunu hiç durmaksızın sürdüren Devrim Erbil, ‘İkili Bakış’ adını verdiği üslupla ortaya koyduğu eserleri Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde Eskişehirli sanatseverlerle buluştu. 

“24 Haziran Türkiye için önemli bir başlangıç olacak” 

Serginin açılışında konuşan Başkan Kurt, "Sanatı, sanatçıyı anlatabilmek bizim açımızdan zor, ama önemli. Türkiye’nin pek çok yerinde sanat, özgürlük ve demokrasi kavramlarının ötelenmeye başladığı dönemlerden geçerken; Eskişehir’de farklı bir dünyada yaşıyormuşuz gibi algılıyoruz. Ancak Türkiye’nin gerçekleri bu işin sıkıntılı olduğunu gösteriyor. Sıkıntılı dönemden umarım kısa sürede kurtulacağız. 24 Haziran önemli bir dönemeç. Türkiye için önemli bir başlangıç olacak. Eskişehir’den buna ciddi katkı sunacağımızı biliyorum. Devrim Hoca’nın Türkiye ve dünya üzerindeki etkisini de bilmeyen yoktur. Bize bugün yeni bir bakış açısını sergileyecek ve ilk defa Eskişehir’de olacak. Bu açıdan Eskişehirlilerin şanslı olduğunu söylemek istiyorum. İyi seyirler diliyorum. Eskişehir’in gerçekten aydınlık günlerde Türkiye ile birlikte yeni bir yola gireceğine inanıyorum. Hepinize saygılar sunuyorum" şeklinde konuştu. 

Sergi açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sanatçı Devrim Erbil, Küratör ve Sanat Eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’nun yanı sıra çok sayıda Eskişehirli sanatsever katıldı. Küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı ‘İkili Bakış’ Resim Sergisi’nde Devrim Erbil’in birbirinden özel 35 eser sergileniyor. Açılışa özel Devrim Erbil, İbrahim Karaoğlu ve yazar Yalın Alpay ‘İkili Söyleşi’ gerçekleştirdi. Sanal gerçeklik uygulaması da yer alan İkili Bakış Resim Sergisi, sanata başka bir bakış açısı sunuyor. 

Devrim Erbil’in "İkili Bakış" Resim Sergisi, 3 Temmuz Salı gününe kadar her gün 10.00-20.00 saatleri arasında sanatseverlerce izlenebilecek.
 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat