alexa

Uluslararası ilk toplantı Eskişehir’de

Videoyu Aç Uluslararası ilk toplantı Eskişehir’de
A
a

Eskişehir Anadolu Lisesi Koordinatörlüğünde "European Step To Stop Cyberbullyıng” projesinin ilk uluslararası toplantısı Eskişehir'de başladı. Toplantıda internet kullanımları oldukça yaygın olan gençler arasında hızla büyüyen siber zorbalık konusuna dikkat çekildi.

Eskişehir Anadolu Lisesi Koordinatörlüğünde; Portekiz, İtalya ve Yunanistan ortaklarıyla  Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylanan ve Avrupa Komisyonunca hibe desteği alan  “European Step To Stop Cyberbullyıng” projesinin ilk uluslararası toplantısı ve çalışmaları başlandı. 30 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleşti.  Toplantıya Portekiz’in Coimbra şehrinden 2 öğretmen, İtalya’nın Pontedera şehrinden 5 öğretmen ve Yunanistan’ın Kavala Şehrinden 2 öğretmen katıldı.  Proje süresince gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinin planlandığı proje toplantısında, okul öğrencileri ve öğretmenleri farklı ülkeden gelen meslektaşları ile kaynaşma, fikir alışverişinde bulunma şansı elde ederek, Eskişehir'i tanıtma fırsatı buldular.


SİBER ZORBALIK

Toplantı hakkında Eskişehir Anadolu Lisesi'nden yapılan açıklamada, "2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Eskişehir Anadolu Lisesi  koordinatörlüğünde “European Step To Stop Cyberbullyıng” (Siber zorbalık) projesi.   Projemiz, 759 adet proje başvurusundan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve İçerik değerlendirmesi sonucunda KA219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenecek 65 projeden biri olmaya hak kazanmıştır. Koordinatörlüğünü  Eskişehir Anadolu Lisesinin üstlendiği proje kapsamında 16 öğrenci ve 8 öğretmen ortak ülkeler olan İtalya, Yunanistan ve Portekiz’ eğitim ziyaretlerinde bulunmaları planlanmaktadır. İki yıl sürecek olan projenin amacı  bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak bir birey ya da gruba kasten zarar verme davranışları olarak tanımlanan ve internet kullanımları oldukça yaygın olan gençler arasında hızla büyüyen siber zorbalık konusuna dikkat çekmek, konu ile ilgili farkındalık oluşturmak, siber zorbalık konusunu diğer ülkelerle karşılaştırmalı olarak ele almak, okullara ve yerel eğitim yöneticilerine konu ile ilgili çözüm önerileri sunmaktır" denildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat