alexa

Ülke genelinde ilk sıralarda yer aldı

Videoyu Aç Ülke genelinde ilk sıralarda yer aldı
A
a

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2017 yılı sonu itibarı ile hedeflenen rakamlara ulaşmayı başararak ülke genelinde ilk sıralarda yer aldığı belirildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Doğal Yaşam Merkezi’nde geçen yıl boyunca bin 488 adet sokak hayvanı kısırlaştırıldı. Ayrıca yürütülen çalışmalar kapsamında bin 256 adet kedi ve köpek sahiplendirilirken 2 bin 314 adet kuduz aşısı yapıldı. 864 adet kedi ve köpek de tedavi edildi. Öte yandan güvercin, leylek, tavşan, yılan, büyükbaş ve küçükbaş hayvan, köpek-kedi, ilaçlama gibi konularda vatandaşlardan gelen toplam 5 bin 979 şikayet Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından değerlendirilerek müdahale edildi.

2017 yılında 50 bin ziyaretçi
2017 yılı boyunca Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden vatandaş sayısı ise 29 bin 345 olurken okullardan ise toplam 11 bin 648 öğrenci merkezi ziyaret etti. Ziyaretlerinde öğrencilere barınak ve hayvanlar hakkında bilgiler verilerek doğa ve hayvan sevgisi kazanmış bireyler olarak uğurlanması amaçlandı. 'Ata Binmeyen Çocuk Kalmasın' projesi kapsamında bin 810 çocuk, "Çocuklarla Atla Tanıştırma" etkinliğinde bin 048, Adaptif Binicilik ile 102 kişi binicilik deneyimi yaşama fırsatı buldu. Eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan 60 kişiyle birlikte 2017 yılı boyunca toplam 3 bin 20 çocuk bu binicilik imkanlarından faydalandı.

Ülke genelinde öğrencilere eğitimler verildi
Ekipler Eskişehir’de faaliyet gösteren 53 okula giderek toplam 6 bin 611 öğrenciye sokak hayvanları ile ilgili eğitim verdi. Bu eğitimlerde Atatürk’ün yazmış olduğu Nutuk kitabı, boyama kitabı ve katılım sertifikaları da öğrencilere takdim edildi. Ayrıca sokak hayvanları hakkında düzenlenen eğitim çalışması için şehir dışından gelen istekler de değerlendirilerek; Ankara, Kayseri, Nevşehir, İzmir, İzmit, Afyon ve Haymana gibi il ve ilçelerdeki okullara gidilerek toplam bin 160 çocuğa sokak hayvanları ile ilgili eğitim verildi. Bu çalışmalarda da öğrencilere boyama kitabı ve katılım belgesi verildi. Bunların yanı sıra müdürlük tarafından okullara ve çocuklara yönelik hayvan sevgisi temalı resim yarışması, yılın hayvanseveri seçimi, piknik, atlarla binicilik, su kabı dağıtma gibi çeşitli etkinliklere de imza attı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat