alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Türkiye Kupası finali Eskişehir'den alınıp Diyarbakır'a verildi 

Videoyu Aç Türkiye Kupası finali Eskişehir'den alınıp Diyarbakır'a verildi 
A
a

Eskişehir'de oynanacağı daha önce açıklanan Turkiye Kupası final müsabakası Diyarbakır'a verildi. 

Eskişehir'de oynanacağı daha önce açıklanan Turkiye Kupası finali Diyarbakır'a verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır AK Parti İl Kongresi’nde yaptığı konuşma sırasında Ziraat Türkiye Kupası finalinin oynanacağı şehri açıkladı. Mayıs ayında yapılacak Türkiye Kupası finali hakkında konuşan Erdoğan, “Türkiye Kupası finali maçı 9 Mayıs 2018’de Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak.” dedi.

TFF’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden yapılan açıklamada konu ile ilgili şöyle denildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu, 2017-2018 sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinin Diyarbakır'da oynanmasını kararlaştırdı.

3 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Ziraat Türkiye Kupası finalinin Eskişehir, Süper Kupa'nın da Konya ilinde oynanması planlanmış ve kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak son dönemdeki gelişmeler doğrultusunda; ülkemizin ne denli güçlü ve güvenli olduğunu göstermenin en iyi yolunun başta futbol olmak üzere, önemli spor organizasyonlarının özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan kentlerimizde yapılmasının önemi ortaya çıktı.

TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede ülkemizdeki tüm organizasyonların güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğini tüm dünyaya göstermek için Ziraat Türkiye Kupası finalinin tamamlanma aşamasında olan Diyarbakır Yeni Stadyumu'nda oynanmasına karar verdi.

Bu karara göre Ziraat Türkiye Kupası finali, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Diyarbakır Yeni Stadyumu'nda oynanacak.”

 

1000
icon
Es Es li Niyazi 18 Mart 2018 19:10

Maçın burda olmasını tabi ki çok isteriz ama Diyarbakır'a alınması kararı -birlik , beraberlik adına - kabul edilebilir.

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat