alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Türkiye genelinde tüm sosyal mekanlar kapatıldı!

Videoyu Aç Türkiye genelinde tüm sosyal mekanlar kapatıldı!
A
a

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi ve sosyal mekanların bu gece 24:00 itibariyle geçici bir süreliğine kapatılacağı belirtildi

Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

STK'ların genel kurulları, eğitimleri ve toplantıları ertelenecek

Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, vakıf ) genel kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) bugün saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek.

Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu “Taziye Evleri”nin faaliyetleri bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.  

 
1000
icon
METEHAN 17 Mart 2020 17:45

Şu an para maddiyat en son düşünülecek şey. Sağlıklı olalım sonra paramızı kazanırız. Her şeyin çaresi bulunur ama insan hayati geri getirilemez.

0 1 Cevap Yaz
osman can sever 17 Mart 2020 13:41

bence AVM ler de bir an önce kapatılmalıdır. ayrıca belediyeler sokakları dezenfekte etmelidir.

0 3 Cevap Yaz
Ebeveyn 17 Mart 2020 12:26

Geç kalınmış bir karar. Eğer ki bu karar alınmasaydı kendilerinde hijyenik olduklarından bahseden çocuk oyun parkları hatta bebek spaları halen açıktı ve devam ediyorlardı. herşey para değil. maddiyatı sağlıktan önde tutan bu işletmeler kapatılmalı.

0 2 Cevap Yaz
Mete 17 Mart 2020 00:59

Virüsün yayılmasını önelmek için bazı iş kollarındaki iş yerlerinin kapatılması doğu ama yüz binlerce kişi işsiz kaldı. Bunlar nasıl yaşayacak? Nasıl kredi kartı borcunu ödeyecek? İş yeri kiraları ev kiraları ne olacak ?

2 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat