alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Türkiye Enduro Ve Atv Şampiyonası’Nın Son Ayak Yarışları Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Türkiye Enduro Ve Atv Şampiyonası’Nın Son Ayak Yarışları Yapıldı
A
a

Türkiye-Afyonkarahisar Ayazini Enduro Ve Atv Şampiyonası’Nın 4. Ve Son Ayak Yarışları, Tarihi Frig Vadisi'nin Bulunduğu Afyonkarahisar'ın İhsaniye İlçesinde Yapıldı. Sporcular Frig Vadisi’Ndeki Engebeli Parkurda Birbirleriyle Kıyasıya Mücadele Etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye-Afyonkarahisar Ayazini Enduro ve ATV Şampiyonası’nın 4. ve son ayak yarışları, tarihi Frig Vadisi’nin bulunduğu Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde yapıldı. Sporcular Frig Vadisi’ndeki engebeli parkurda birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.
Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilen Türkiye-Afyonkarahisar Ayazini Enduro ve ATV Şampiyonası 4. ve son ayak yarışları öğle saatlerinde başladı. Şampiyona bu sene Afyonkarahisar ile birlikte Eskişehir ve Kütahya sınırları içinde yer alan ve tarihi yaklaşık 3 bin yıl öncesine dayanan tarihi Frig Vadisi’nde düzenlendi.
Ayazini Ören Yeri’nde oluşturulan pist alanında yapıldı. 100’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonada yarışçılar final turunda kıyasıya mücadele etti. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, özellikle Ayazini köy sakinleri yarışları büyük bir heyecanla izledi. Yaklaşık 1 saat süren 4. ve son ayak yarışlarda sporcular kıyasıya mücadele etti.
Sporcular, binlerce yıllık tarihi bir mekanda yarışmaktan oldukça mutlu olduklarını belirterek, parkurların oldukça zorlu ve eğlenceli olduğunu belirttiler.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir