alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Türkiye'de sadece Eskişehir'de var, büyük ilgi görüyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Türkiye'de sadece Eskişehir'de var, büyük ilgi görüyor!
A
a

Türkiye’de sadece Eskişehir’de portakal, limon, şeker ve soda karışımı ile hazırlanan 'Sifon' limonata, Satır çiftinin tezgâhında yoğun ilgi görüyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye’de sadece Eskişehir’de portakal, limon, şeker ve soda karışımı ile hazırlanan 'Sifon' limonata, Satır çiftinin tezgâhında yoğun ilgi görüyor.
Eskişehir’e has bir içecek olan sifon limonata, yaz aylarının vazgeçilmez içeceği olmuş durumda. Havaların ısınmasıyla şehrin en işlek yaya yollarında sıkça rastlanan sifon limonata tezgâhları yoğun ilgi görüyor. Eşi Mehmet Satır ile birlikte işinin başında duran Semra Satır’ın tezgâhı ise hepsinden daha fazla ilgi görüyor. Kadın elinin var olduğu gıda sektöründeki yüksek talep, sifon limonatada da fark ediliyor. Özellikle kadın müşterilerin sıra olduğu tezgâhta hizmet veren Satır çifti, 20 yılı aşkın süredir bu işi yapıyor.

“Özellikle kadın müşterilerim bu durumdan çok memnun”
Kadın elinin değdiği tezgâhların insanlara daha çok güven verdiğini belirten Semra Satır, eşiyle birlikte yaptığı işten çok mutlu. Satışını yaptıkları sifon limonatanın bileşenlerini kendisinin hazırladığını ve sağlık açısından hiçbir zararı olmadığını belirten Semra Satır, “Eşimle birlikte yaklaşık 20-25 yıldır limonata ve portakal suyu satışı yapıyoruz. İşlerimiz güzel. Seyyar tezgâhta kadın gördükleri zaman memnun oluyorlar. Özellikle kadın müşterilerim bu durumdan çok memnun. Kadın olduğum için daha çok ilgi çekiyor tezgâhımız. Kadın olarak tezgâhta bulunmam insanlara gerek temizlik gerek düzen bakımından daha fazla güven veriyor. İnsanlar daha çok tercih ediyor. Türkiye’de bir tek Eskişehir’de olan sifon limonata yapıyoruz. Bunun için limon, portakal ve şeker karıştırarak limonatayı kendim hazırlıyorum. Sifonun içindeki sodasını kendimiz yapıyoruz. Gaz basıyoruz içine. Daha sonra limonatayla sodayı karıştırıyoruz. Sifon limonata elde etmiş oluyoruz. Limonatayı ve sodayı kendimiz ürettiğimiz için tamamen doğal oluyor. Hiçbir katkı maddesi yok. Sağlık açısından da zararı yok. Aksine sağlığa faydası bile var” ifadelerini kullandı.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Baydur 25 Haziran 2021 15:14

Deme be!

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat