alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Türkiye'de ilk Eskişehir'de!

Videoyu Aç Türkiye'de ilk Eskişehir'de!
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret etti.  Küpeli, “Türkiye'de ilk olacak Meslek Lisesinin protokolünü imzalayacağız" dedi.

ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Küpeli "EOSB olarak, sanayicimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağı sorununu, bunun çözümüne yönelik projelerimizi anlattık sayın bakana, projemiz Türkiye'mize örnek bir proje olacak. Yönetimin OSB’de olduğu, müfredatın OSB tarafından belirleneceği yerel ihtiyaca yönelik çözümler üreten ve insan kaynağı yetiştirecek bir misyonu olacak. Meslek Lisesi, memleket meselesidir. Bakanımız önerilerimize tamamen destek vereceğini söyledi, yakın zamanda Bakanlık heyetimiz OSB’de olacak ve çeşitli incelemeler ile görüşmelerde bulunacağız,  sonrasında başka bir örneği olmayan, Türkiye'de ilk olacak Meslek Lisesinin protokolünü imzalayacağız" dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EOSB Başkanı Küpeli’nin ziyaretinde memnun olduğunu ve ülkemiz için yerinde karar olduğunu belirtti. Gerekli tüm desteği vererek 2019-2020 öğretim yılına yetiştirilmesi için Başkan Küpeli’den söz istedi.  Bakan Selçuk, EOSB Başkanı Nadir Küpeli’nin verdiği söz üzerine yakın zamanda protokol imzalanıp okulun derhal yapılacağını ve Başkan Küpeli’nin teklifinden çok etkilendiğini belirtti.
 
1000
icon
Kenan 10 Eylül 2018 13:58

Meslek lisesi memleket meselesi fakat mezun olupta osbde asgari ücretin 200-300 üzerinde çalıştırılıyor şahsım adına onlisans okudum osbde elektrik bakımcı olarak. .... firmasında çalışıyorum halimiz içler acısı meslek lisesi mezunu mesleğini yapanlar en az 2000 TL. Net ücret almalı siz teşvik ediniz ki meslek lisesi okumaya talep artsın

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat