alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Türkiye çok daha güçlü çıkacak

Videoyu Aç Türkiye çok daha güçlü çıkacak
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, kur dalgalanmalarına ilişkin, "Hiçbir ekonomik temeli olmayan bu durumu kriz olarak değil kur atağı olarak değerlendiriyorum. Türkiye kur atağından çok daha sağlam ve güçlü çıkacak." değerlendirmesinde bulundu.

Milletvekili Günay, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin 2001 krizinden sonra bankacılık sisteminde yaptığı iyileştirmeler ve mali disipline yönelik çalışmaların çok önemli olduğunu ifade ederek, şu anda ülkede mali disiplin açısından hiçbir problem bulunmadığını kaydetti.

Türkiye'nin dünyada en gelişmiş ve sağlam bankacılık sistemlerinden birine sahip olduğuna işaret eden Günay, "Kur yükselişinin ve son gelişmelerin hiçbir ekonomik temeli yok. Hiçbir ekonomik temeli olmayan bu durumu kriz olarak değil kur atağı olarak değerlendiriyorum. Türkiye bu durumdan çok daha sağlam ve güçlü çıkacak." değerlendirmesinde bulundu.

Günay, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle bir araya geldiği toplantıya da değinerek, şunları aktardı:

"İhracatımız artıyor. Bunun yanında bu yıl ocak-mayıs arası ülkemize doğrudan yatırım 9,5 milyar dolar. Cari açığı en iyi finanse edecek gelirimiz turizm. TURSAB Başkanımızın açıklaması var. Bu yıl 40 milyar dolar turizm geliri bekliyoruz. Sanayicilerimiz, iş insanlarımız ve üreticilerimizle bir araya gelerek bunları anlatıyoruz. Aynı zamanda onların da değerlendirmelerini ve önerilerini dinliyoruz. Ülkemiz güçlü bir ekonomiye sahip. Tek yapmamız gereken, millet olarak ne yapıyorsan en güzelini en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz."
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat