alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Tüm fabrikalara örnek olsun

Videoyu Aç Tüm fabrikalara örnek olsun
A
a

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesinde eğitim alan beş zihinsel yetersizliği bulunan birey, Baycan Elektrik A.Ş. fabrikasında istihdam edildi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Buradaki güzellik tüm Türkiye’ye ve Eskişehir’deki fabrikalara örnek olsun” dedi. 

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen eğitimlere katılan beş zihinsel yetersizliği bulunan genç, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet
gösteren Baycan Elektrik A. Ş. fabrikasında işbaşı yaptı. Emrah Yoldaş, Göksel Yıldız, Gülşah Temizyürek, Yılmaz Akyar ve Raziye Sarı isimli bireyler, mesaiye başladıkları fabrikada yöneticileri ve mesai arkadaşları tarafından da gösterdikleri performans ile beğeni topluyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yeni iş yerlerinde ziyaret ettiği beş genç, Ataç’a kendilerini ispatlamaları için sağlanan fırsattan ötürü teşekkür etti. Gençler ile fabrikanın üretim alanında bir araya gelen Başkan Ataç yaptığı değerlendirmede, “Fabrika sahibi Hakan Kılıç ile bir görüşmemizde, kendisine Organize Sanayi Bölgesi’nden gelen parçaların montajlandığı bir atölyemiz olduğundan bahsetmiştim. Atölyemizde 45’e yakın özel çocuğumuz çalışıyor. Amacımız eğer başarabilirsek, diğer çocuklarımızı da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalara yerleştirebilmek. Çünkü çocuklarımız çalıştığı sürece aileleri mutlu oluyor, kendi işlerine bakabiliyor. Buradaki güzellik tüm Türkiye’ye ve Eskişehir’deki fabrikalara örnek olsun” ifadelerini kullandı.

Baycan A.Ş. Genel Müdürü Engin Yılmaz da zihinsel yetersizliği bulunan bireylerin fabrikada uyum yakaladığını ifade ederek, “Çocuklarımız gayet iyi. İşletmemizde yaklaşık 1 aya yakın zamandır çalışıyorlar, gayet uyumlular. Yeni arkadaşlarımızla iç içe çalışmaktan gayet mutluyuz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat