alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Tramvay için izin verdiler

Videoyu Aç Tramvay için izin verdiler
A
a

Büyükşehir Belediyesi, mevcut tramvay hattının Şehir Hastanesi’ne götürmek için ihale yapması gerekiyordu. İhale için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na başvuran Büyükşehir, olumlu yanıt aldı.

ÖNCE ONAY SONRA RET
Büyükşehir, mevcut tramvay hattının Şehir Hastanesi’ne ve Yeni Emniyet Müdürlüğü Binası’na uzatılması için bakanlığa fizibilite raporu sunmuştu. Bakanlık 18 Ocak’ta raporu uygun bulmuş, 19 Ocak’ta ise sehven bir hata yapıldığını çalışmaların sürdüğünü iletmişti.

GEREKLİ İZİN ALINDI
Bakanlık, son olarak gönderdiği yazı ile 71 Evler- Şehir Hastanesi ve Opera-Kumlubel (Yeni Emniyet Müdürlüğü Binası) tramvay hatlarına ait fizibilite raporunun ve projelerin uygun bulunduğunu belirtti. Böylece yeni tramvay hatlarının yapımı için gerekli izinler alınmış oldu.
 
1000
icon
Kamil . Özbakıcı 31 Ocak 2018 22:17

sti.tramvay.istiyorus .iyi. olur .metro . kirethane . M1.adana.tramvay . istiyorum.iyi akşam lar

1 1 Cevap Yaz
kazım 31 Ocak 2018 16:47

bakalım bundan sonra bir bahane olacakmı? 1-2 ay ihale duyurusu süre 2-3 ay ihalenin yapılması sözleşme imzalanması yer teslimi derken bitmesi en iyi ihtimal 2 yıl

4 5 Cevap Yaz
salih 31 Ocak 2018 10:22

hani engelleniyordu hep algı operasyonu önce eksik yada yanlış yol izleniyor. sonra engelleniyoruz. artık bu masala çocuklar bile gülüyor.

11 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat