alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

TOKİ vazgeçsin, Odunpazarı yapsın!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç TOKİ vazgeçsin, Odunpazarı yapsın!
A
a

Odunpazarı Belediye Meclisi Haziran ayı ilk toplantısı başkan Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kurt, “Şimdi yetkiyi verin. Gidin TOKİ’ye. Biz vazgeçtik desin TOKİ. Odunpazarı bu işi yapmaya hazır. Bu ekonomik krize rağmen yapmaya, kafayı kelleyi o taşın altına koymaya hazırız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
12 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 11 madde ilgili komisyonlara havale edilirken, 12’nci maddede Bulgaristan’da gerçekleşecek festivale katılımla ilgili konu görüşüldü. CHP grubundan Figen Kahya ve Mustafa Kosku, AK Parti grubundan ise Yüksel Yoldaş’ın Bulgaristan’a gitmesi kararı verildi. AK Parti grubundan gelen yoga engeli eleştirilerine ve TOKİ’nin Karapınar 2. Etap ile ilgili sorularına yanıt veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Yoga işinde sınıfta kaldınız. Eskişehirli kadınlar bu işi kazandı. Geri adım attınız. Onları kovaladılar oradan. Dolayısıyla bu işi kapattık, bitti. Bundan sonra Dede Korkut Parkı’nda yoga yapmak serbest. Şunu demek Adalet ve Kalkınma Partisi’nin artık iktidar sarhoşluğunun kanıtıdır; Siz yapın başkası yapmasın, herkes yapsın. Özgürlük varsa organizasyon şirketleri de yapsın. Özgürlük varsa benim için de olsun sizin için de olsun” ifadelerini kullandı. “3Y sizi getirdiği gibi götürecek” diyen Kurt, “Yasaklar ger gün çoğalıyor, yasaklar her gün artıyor sayenizde. Çekirdek her yerde çitlenmez. Bu kadar net. Sizinkinde de çitlenmez. Buradan bir şey çıkmaz. Kent Park’ta yasak yok. Kent Park’ta Odunpazarı Belediyesi’nin 2 yıldır düzenlediği programlı spor etkinliği yapılıyor. Haftada 3 gün. Yasak neredeymiş ben görmedim. Bunu kapattınız, daha fazla üstüne giderseniz altında kalırsınız. Eskişehirli kadınlar burada ciddi bir tavır koymuştur. Haklarına sahip çıkmıştır” şeklinde konuştu.

BANA YETKİ VERMEDİNİZ
TOKİ’yle ilgili kendisine bir yetki verilmediğini vurgulayan Kurt, “Bir kere bunu bütün Eskişehir bilsin. Biz bir plan yaptık. Odunpazarı Belediyesi 5 binlik ve binlik plan yapma yetkisini kullandı ve onayladık. Dava açılmadı, kesinleşti. Şimdi 2. Etap, 18 uygulamasını yapıyoruz. Bunu da encümende ilan edeceğiz. Halkımızla görüşeceğiz, tapularını dağıtacağız. Yani arsa birleştirmelerini gerçekleştireceğiz. 3. Etap, TOKİ buranın inşaatlarını yapacak mı yapmayacak mı? Bana bu konuda yetki verin. TOKİ desin ki; Odunpazarı Belediyesi ben buranın inşaatlarını yapıyorum ya da yapmıyorum. Yapmıyorum buyur sen yap desin, yapacağım. Finansmanını buldum. Şirketi kuruyorum. Erenköy’deki, Huzur’daki, Alanönü’ndeki, Karapınar’daki halkımızın 12 yıllık mağduriyetini sona erdirmeye kararlıyız. Yeter ki yetkiyi verin. Yetkiyi vermezseniz yine aynı sıkıntıya düşeriz. Şimdi TOKİ Karapınar 1. Etap’ta yapmış yarım bırakmış. 2. Etaba başlamamış, Mamuca bölgesinde 3’üncü bir TOKİ işiyle ihaleler yapmış. Mülkiyetleri almamış henüz kazmaya başlamış. İnşaat ruhsatı almamış. Odunpazarı Belediyesi’ne başvurmamış. Müteahhitler geliyor, biz aldık. E buyur yap. Tapu yok. Tapu Mamuca’da Ahmet aganın, tapu Emek Mahallesi’ndeki Mehmet aganın” dedi.

BİZ HESABI ÇOK KOLAY VERİRİZ
Bunların hukuki kurallara uygun şekilde yapılması gerektiğini belirten Kurt, “Burada Karapınar 2. Etabı yapmadan Mamuca’ya geçmeyin, atlamayın. Atlıyorsanız deyin ki; Karapınar 2. Etap’tan biz vazgeçtik Odunpazarı Belediyesi al ne yaparsan yap deyin, biz hazırız. Orada hiç kimseyi açıkta bırakmadan biz bu işi yaparız. Şimdi yetkiyi verin. Gidin TOKİ’ye. Biz vazgeçtik desin TOKİ. Odunpazarı bu işi yapmaya hazır. Bu ekonomik krize rağmen yapmaya, kafayı kelleyi o taşın altına koymaya hazırız. Yeter ki siz yetkiyi devredin ya da yapın. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin TOKİ’si cesaret edip oraya giremeyecek, siz Odunpazarı Belediyesi’nden hesap soracaksınız. Biz bu hesabı çok kolay veririz. Halkımız da bunu anlar. AKP’li meclis üyelerine, İl Başkanı’na, Milletvekillerine bir daha sesleniyorum; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gidin Sanayi Çarşısı’nın ve Gündoğdu’nun yetkisini versin. TOKİ’ye gidin Karapınar 2. Etabın yetkisini versin. Üçünü de yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Hilal Köver
1000
icon
Ahmet Turan Yıldız 3 Haziran 2022 19:36

TOKİ yi engellemek için mi istiyorsunuz

0 0 Cevap Yaz
Huzur 3 Haziran 2022 17:28

Huzur mahallesine belediyenin baktıgı yok sadece Akşamları çöp kamyonu geliyor oda yarım  yamalak toplayıp gidiyor... Evler tek tek yıkılıyor Oturulmayan evlerin camlarına tuğla örüyorlar her gün hırsızlık mahalle pislik içinde 2 dönemde bir çivi bile çakmamış şimdimi yapacak hertaraf suriyeli afganlı DERNEK AÇTILAR... FIRIN AÇTILAR... BAKKAL AÇTILAR.... belediyeden bir yetkili bile gelmiyor aldıkları Anadolu gazetesi gelsinde fotoğraf çeksin ne halde mahalle... Nası bir belediye anlayışı belediyeden yürüyerek gelseler 10 DAKİKA niye bakmıyorlar anlamadım.. ERENKÖY VE GÜNDOĞDU Mahallesi de bu halde

0 1 Cevap Yaz
Okur 3 Haziran 2022 16:19

Aynen Odunpazarı belediyesi ne verilmeli görelim bakalım yapabilecekmi.

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat