alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

TOKİ artık para kazanmayı düşünüyor

Videoyu Aç TOKİ artık para kazanmayı düşünüyor
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Karapınar Mahalle Muhtarı Mustafa Gazi Uzun ve Karapınarlı vatandaşlar ile bir araya geldi.  Burada Karapınar Projesi hakkında konuşan Kurt, “TOKİ’nin kuruluş amacı, göçük kalmış kent merkezindeki yerleri adam etmektir. Ama TOKİ artık para kazanmayı düşünüyor” dedi.

Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt ve vatandaşlar Karapınar 2. Etap TOKİ Projesini konuştu. Karapınar’da yaşadıkları sıkıntıları anlatan vatandaşlar, “Nereye gitmemiz, ne yapmamız gerekiyorsa söyleyin yapalım” dedi. Odunpazarı Belediyesi’nin TOKİ’ye sunduğu projeyi de inceleyen vatandaşlar, “Karapınar Eskişehir’in göbeği, ama biz köyde yaşıyoruz. Gelenimiz gidenimiz olduğunda utanmak istemiyoruz. Bize bir yol gösterin” diye konuştu. Vatandaşların sorularını cevaplayan Kazım Kurt, yaşanan sıkıntılardan haberdar olduklarını söyledi. “Biz Eskişehir’de yaşıyoruz, her gün oralardayız. Sizin evlerinize gelmesek bile o bölgeyi tarıyoruz. Zaman zaman konuşuyoruz” diyen Başkan Kurt, tek bir çözüm yolu olduğuna dikkat çekerek “TOKİ ya yapacak ya da bırakacak” dedi. Başkan Kurt sözlerine şu sözlerle devam etti: “Ben başından beri TOKİ’nin bu işleri yanlış yaptığını iddia eden bir adamım. TOKİ kuruluş amacını aştı. TOKİ’nin kuruluş amacı, göçük kalmış kent merkezindeki yerleri adam etmektir. Yoksullara ev yapmaktır, sosyal donatıları geliştirmektir.  Ama TOKİ artık, para kazanmayı düşünüyor. Meşhur zengin Ağaoğlu TOKİ ile iş yapıyor. İstanbul’da TOKİ bunu milyon dolara satıyor. Bu nedenle de sizin evinizden kazanılacak parayı istemiyor. Televizyonlarda görürsünüz bu reklamları. TOKİ gelecek Eskişehir’dekini yapacak. Bunlar TOKİ’nin İstanbul’da yapıp, milyon dolara sattığı evler. Onun için Odunpazarı’nda, Erneköy’de, Huzur’da, Karapınar’da yapacağı ev onu kurtarmıyor.  Karapınar sıkıntı çekiyor. Damı akıyor, duvarı yıkılıyor. TOKİ bize resmi olarak söylemese bile şunu bize söyledi; Karapınar, Alaönü ve Huzur’dan vazgeç, Erenköy’ü yapalım. Biz bunu kabul etmedik, çünkü yaklaşık 7 yıldır bu 3 mahallenin birlikte planlanması söz konusu idi. Birlikte planlandığı için 1. Etap bitti. 1. Etap’ta cami, okul, pazaryeri yok. Parklar dağınık. Bu yanlışlar düzelmediği sürece Karapınar 2. Etap TOKİ Projesini Odunpazarı Belediye Başkanı olarak benim çözme şansım yok.  Adalet ve Kalkınma Partili il, ilçe başkanları ve milletvekilleri bu işi engelliyor. Siz Odunpazarı Belediyesi’ne yaptığınız baskının onda birini iktidara yapsaydınız bu iş çözülürdü.”
 
1000
icon
Ziya 14 Mart 2018 10:10

Tepebaşında arsa devri karşılığı yaptırdığınız 1+1 leri 180 bin gaymeden açık artırmaya koyuyorsunuz! 3+1 ler de 4 420 bin başlangıç fiiyatı Gördünüz mü belediyeci başısının icraatlarını.

0 1 Cevap Yaz
Marmara kazim 13 Mart 2018 20:31

Bravo baskan.Bi 50 metre yol yaptin lider oldun millete

1 4 Cevap Yaz
Marmara kazim 13 Mart 2018 17:57

Toki para kazanmayi dusunuyormus! Sen zararina mi ev yapiyorlar saniyordun ?

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel