alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Tepebaşı'ndan büyük kolaylık

Videoyu Aç Tepebaşı'ndan büyük kolaylık
A
a

Tepebaşı Belediyesi ve Türk Hava Yolları (THY) Anonim Ortaklığı arasında imzalanan protokol ile cenaze nakil işlemlerinde bir ilke de imza atılmış oldu.

Tepebaşı Belediyesi’nde gerçekleşen imza töreninde Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve THY Anonim Ortaklığı Ankara Kargo Müdürü Suat Ericekli bir araya gelerek hazırlanan protokolü imzaladı. Protokol ile Tepebaşı Belediyesi sorumluluk bölgesinde ikamet eden vatandaşların cenazeleri, Esenboğa Hava Limanı ve Sabiha Gökçen Hava Limanı’ndan, THY yurtiçi seferlerinin gerçekleştiği tüm noktalara nakledilebilecek.

UÇAKLAR DEVREDE
İmzalanan protokolün ardından bir değerlendirmede bulunan THY Anonim Ortaklığı Ankara Kargo Müdürü Suat Ericekli, “Tepebaşı Belediyesi ile imzaladığımız bu protokol ile Eskişehir’de vefat eden ve diğer illere intikal ettirilecek cenazeleri kargo uçakları ile nakil edeceğiz. Cenazelerin Eskişehir’den Ankara’ya ulaşımı belediye imkanları, Ankara’dan gidecekleri hava limanına ulaşımı ise THY uçakları ile sağlanacak. Protokolümüzün amacı cenaze yakınlarının naaşlarını daha kısa bir sürede gideceği yere ulaştırmasını sağlamak, oluşabilecek olumsuzlukları gidermek. Bu hizmetin belediyemize ve vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

KOLAYLIK SAĞLAYACAK
Başkan Ataç ise cenaze nakillerinin uzun mesafelerde kara yolu ile ulaştırılmasında sıkıntı yaşanabildiğini ifade ederek, “Cenazelerin naklinde mesafe uzadığında yol saati de uzuyor. Yollarda, kış şartlarında bazı sıkıntılar da olabiliyordu ve cenaze sahipleri de sorun yaşayabiliyordu. Bu açıdan böyle bir anlaşma yapmış olmamız çok önemli bir hizmet ve kolaylık sağlayacak. İki kurum adına bugün imzaları atarak anlaşmaya varmış olduk. Artık uzun mesafelerde hava kargosu tercih edilecek. Bu nitelikli hizmetin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. İmzaların atılmasının ardından Başkan Ataç Ericekli’ye camdan Devrim Otomobili’nin bir maketini, Ericekli de Başkan Ataç’a Türk Hava Yolları’na ait uçak maketi armağan etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat