alexa

Tepebaşı Belediyesi, Türkiye'nin en yaşanabilir 8. ilçesi

Videoyu Aç Tepebaşı Belediyesi, Türkiye'nin en yaşanabilir 8. ilçesi
A
a

Türkiye'de 186 ilçe arasında yapılan "İnsani Gelişme Endeksi" araştırması sonuçlarına göre, Tepebaşı Belediyesi 8. sırayı aldı

Tepebaşı Belediyesi, “İnsani Gelişme Endeksi-İlçeler (İGE-İ) 2017” araştırmasında yapılan değerlendirmeler neticesinde 4 sıra birden yükselerek genel sıralamada 8'inci sırada yer almayı başardı. Araştırma sonucuna göre dereceye giren belediyelere ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törende verildi. 
İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) hedefleriyle bağlantılı olarak ilçeler arasında bu yıl ikincisini hazırladığı “İnsani Gelişme Endeksi-İlçeler 2017” (İGE-İ) raporunun sonuçları açıklanmıştı. Gerçek verilere dayanarak yapılan araştırmalar sonucunda dereceye giren belediyelere, düzenlenen tören ile ödülleri takdim edildi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden Prof. Dr. Murat Şeker koordinasyonunda, büyükşehir sınırları içinde yer alan bütün ilçeler ile en yüksek nüfusa sahip 186 ilçede yapılan araştırmaya göre Tepebaşı Belediyesi, 8’inci sırada yer aldı. Eğitim, sağlık, sosyal hayat, yönetişim, şeffaflık, çevre, ulaşım ve altyapı gibi objektif göstergeler içeren 65 kritere göre yapılan sıralamada Tepebaşı Belediyesi, 30 ilçenin kendisine yer bulduğu “Yeşil Bölge” olarak adlandırılan “Çok Yüksek İnsanı Gelişme” grubunda 8’inci oldu. 

Eskişehir Tepebaşı'nın büyük gururu

İstanbul’da düzenlenen törende ödüller sahiplerini bulurken, Tepebaşı Belediyesi’nin ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş aldı. Tepebaşı Belediyesi araştırmada büyükşehir sınırları içinde yer alan bütün ilçeler ile nüfusu en yüksek 186 ilçede düzenlenen ve 7 endeksin ortalaması ile ortaya çıkarılan "İnsani Gelişme Endeksi" raporuna göre "Çok Yüksek İnsani Gelişme" grubunda Beşiktaş, Kadıköy ve Çankaya gibi ilçelerin ardından 8. sırada yerini aldı. 
Törende Tepebaşı Belediyesi’nin kazandığı ödülü alan Başkan Yardımcısı Savaş, yaptığı konuşmada, “Bu ödülü başta Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç, çalışma arkadaşlarım ve bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Tepebaşı halkı adına alıyorum. Herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 
1000
icon
İBRAHİM 11 Kasım 2018 23:54

CHP Lİ BELEDİYELERİ SAYMIŞ. DOĞRUDUR CHP LİLER ARASINDA . 8. OLMUŞ. ZATEN KAÇ TANE CHP Lİ BLD VAR.? DEMEK Kİ SONUNCU OLMUŞ.

2 0 Cevap Yaz
en büyük eses 11 Kasım 2018 21:10

ŞEHİR ESKİŞEHİR DİR. TEBRİKLER TEPEBAŞI

0 1 Cevap Yaz
Allı turnam 11 Kasım 2018 00:58

Lo babo bizim göremeyipte başkalarının gördüğü ne var acaba.Somut hiç bir şey yok.İnsani gelişim falan filan soyut kavramlar.Yani LAY LAY LOM.......

6 0 Cevap Yaz
Yücel aksoy 10 Kasım 2018 19:08

Diğer şehirlere acıyorum, demekki onların durumu daha vahim. :(((

5 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat