alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Teknofest’Ten Ödülle Dönen Öğrencileri Tebrik Etti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Teknofest’Ten Ödülle Dönen Öğrencileri Tebrik Etti
A
a

Ali Çelik, Teknofest Havacılık, Uzay Ve Teknoloji Festivali’Nde En İyi Sunum Ödülünün Sahibi Olan Öğrencileri Makamında Ağırladı. Kütahya’Yı Başarıyla Temsil Eden Öğrencileri Tebrik Eden Vali Çelik, “Çalışıp Emek Harcadığınız Takdirde İnsanlığa Fayda Sağlayacak Çok Ünlü Bilim İnsanları Olacağınıza İnanıyoruz” Dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Vali Ali Çelik, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde en iyi sunum ödülünün sahibi olan öğrencileri makamında ağırladı. Kütahya’yı başarıyla temsil eden öğrencileri tebrik eden Vali Çelik, “Çalışıp emek harcadığınız takdirde insanlığa fayda sağlayacak çok ünlü bilim insanları olacağınıza inanıyoruz” dedi.
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde 8 ayda geliştirdikleri “Mini Alg Fotobiyoreaktörü” projesiyle en iyi sunum ödülünü alan Kütahya Boğaziçi Koleji Fen Lisesi ALGFA takımı öğrencileri Beste Yaramış, Melek Özcan, Şevval Umaç, Eren Köroğlu ile Enes Öztürk, Vali Ali Çelik’e ziyarette bulundular.
Öğrencilere proje danışmanları Biyolog Ayşe Umaç ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (İLTEM) Müdür Yardımcısı Dr. Ali Adem Bahar eşlik etti.
Ziyarette projeleri hakkında bilgiler veren öğrenciler, kimyasal reaksiyonlar yerine biyolojik yollarla gerçekleştirilecek olan karbon-oksijen döngüsü sayesinde astronotların uzayda yaşamak için ihtiyaç duydukları oksijeni ve oluşacak biyokütleyle besin ihtiyacının bir kısmının karşılanmasının hedeflendiğini, projenin denizaltılarda ve maden ocaklarında da kullanılabileceğini belirttiler.
Boğaziçi Koleji Fen Lisesi ALGFA takımının Kütahya’yı başarıyla temsil ettiğini söyleyen ve öğrencileri tebrik eden Vali Ali Çelik, “Gençlerimiz, sorunları görüp ona çözüm arama çabası içerisine girmesi bizim için çok kıymetli. Çalışıp emek harcadığınız takdirde insanlığa fayda sağlayacak çok ünlü bilim insanları olacağınıza inanıyoruz” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat