alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Tehlike Eskişehir’in kapısında, o proje yine rafta!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tehlike Eskişehir’in kapısında, o proje yine rafta!
A
a

Eskişehir’de içme suyu temini için Sakaryabaşı’ndan su getirilmesi projesi ertelendi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy Sakaryabaşı’ndan su getirme projesi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı yatırım programına alınmadığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ES TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programı Soner Yüksel moderatörlüğünde, Ali Baş, Kerem Akyıl, Orhan Durmuş ve Nuray Akçasoy’un katılımıyla gerçekleşti.  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy, yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programında önemli açıklamalarda bulundu.

2021 YATIRIMINA ALINMADI
Nuray Akçasoy, “Kötü bir haber olarak da şimdi bana arkadaşlar gönderdiler işte yatırım programında maalesef Sakarbaşı kaynaklarında Eskişehir’in içme suyu planlama raporunda  bizim o güzel protokolü hazırlama işimiz, iyi niyetlerimiz maalesef sizlerinde kovalamaması sonucu 2022’ye atılmış. Yani bunun buraya gelmesi 6, 7 yıl sonra olur. Proje ne yazık ki 2022’ye ertelenmiş” dedi.

AKÇASOY TEPKİ GÖSTERDİ
60 yıldır Eskişehir’in içme suyu karşılayan Porsuk Barajı’nda su seviyesinin her geçen gün azaldığını söyleyen Nuray Akçasoy, Eskişehirlilerin içme suyunda problem yaşamaması için bu projeye ihtiyaç olduğunu belirterek DSİ’nin projeyi ertelemesine tepki gösterdi.

BU PROJE BİR TÜRLÜ İLERLEMEDİ
Akçasoy, Eskişehirlilerin bu projeye ihtiyacı olduğunu ve ertelenmesinin yanlış olduğunu ifade ederek, “Şimdi AK Partili arkadaşlarımız gerçekten biz bunu iyi bir niyetle hazırlayalım, buna ön ayak olalım yardımcı olalım dediler ama burada bundan altı ay önce bir takım mevzular geçerken Orhan beye demiştim. Orhan bey bu proje bekliyor, biraz sumen altı bir durum var. Öyle hissediyoruz arkadaşlarımız takip ediyorlar ama bu ilerlemiyor. Biz bu duyumları almıştık. Bu teklifinde ilerlemediği de belli oldu” dedi.

KURAKLIK YANI BAŞIMIZDA
İklim krizinin sadece Türkiye’nin değil dünyanın büyük bir problemi olduğunu söyleyen Akçasoy, “Sizde biliyorsunuz ki suyla ilgili çok ciddi problem var. Türkiye’de de dünyada da… Ama ülkemiz kuraklığa doğru hızla ilerleyen bir ülke haline geldi. Bunu daha öncede görüştük. Kuraklı artık kapımızda değil, yanı başımızda. Türkiye haritasına baktığımız zamanda kuraklıkla mücadele edecek bir ülke haline geleceğimiz apaçık. Daha bu yıl susuzlukla yağmurlarında az yağmasıyla hepimiz isyandayız. Kavruldu ürünler. İklim krizi artık çok büyük bir sorun” ifadelerini kullandı.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat