alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

TBMM'de Eskişehir isyanı: Artık yeter!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç TBMM'de Eskişehir isyanı: Artık yeter!
A
a

Eskişehir’in ‘ölüm yolları’ TBMM’de yine gündem oldu! CHP’li Çakırözer: “Yıllardır söylüyoruz. Bu duyarsızlığınız artık yeter!”

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de yüzlerce ölümlü kaza yaşandığı için ‘ölüm yolu’ olarak anılan Afyon-Kırka-Seyitgazi yolu ile Eskişehir-Alpu-Beylikova-Mihalıççık yolu TBMM’de yeniden tartışma konusu oldu. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Dışişleri Komisyonu’na gelen Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’na yolların neden tamamlanmadığını sordu. 6 yıldır Meclis’te söylemesine rağmen çağrılarına duyarsız kalınmasına tepki gösteren Çakırözer, “Bu iktidar Afyon ilinden çıkıp da Gazlıgöl'e kadar kaymak gibi çift gidiş, çift geliş yol yapıyor ama aynı yol Eskişehir il sınırına Kırka’ya gelince ölüm yoluna dönüyor. Seyitgazi-Kırka yolu, Eskişehir-Alpu yolu hala tamamlanmadı. Ben 6 yıldır söylüyorum, benden önceki yıllarda da Milletvekillerimiz söyledi. Yüzlerce ölümlü kazanın yaşandığı bu yollara, çağrılarımıza bu kadar duyarsızlık artık yeter! Sadece Eskişehirliler değil, onbinlerce yurttaşımız bu yolları kullanıyor. Önceliğinizi bu yollara verin artık bu ölüm yollarını bitirin” çağrısında bulundu.
Çakırözer’e yanıtında Afyon-Kırka-Seyitgazi yolunun ne zaman tamamlanacağına ilişkin kesin tarih vermeyen Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu projenin bitirilmesinin ardından yatırım programına alınarak yapılmasının planlandığının söyledi.

YÜZLERCE ÖLÜMLÜ KAZA YAŞANDI
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, uluslararası anlaşmaların görüşüldüğü TBMM Dışişleri Komisyonu’nda Eskişehir’de binlerce ölümlü kazanın yaşandığı ‘ölüm yollarını’ gündeme getirdi. Çakırözer, Komisyona katılan Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’na Afyon-Kırka-Seyitgazi yolu ile Eskişehir-Alpu-Mihallıçcık yolunun ne zaman tamamlanacağını sordu. Meclis’te Genel Kurul’da, bütçe görüşmelerinde, komisyonlarda defalarca gündeme getirilmesine rağmen yolların hala tamamlanmamasına tepki gösteren Çakırözer, “Bu yollarda her yıl yüzlerce ölümlü kaza yaşanıyor. İnsanlarımız yaşamlarını yitiriyor. Artık yeter, bu yolları bitirin” dedi.

SADECE ESKİŞEHİRLİLER KULLANMIYOR
Meclis’te ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılan bu yolların bitirilmesi için defalarca çağrıda bulunduğunu aktaran Çakırözer, “Afyon-Kırka-Seyitgazi yolu, Eskişehir-Alpu-Beylikova-Mihallıçcık yolu yıllardır tamamlanmadı. Bütçede söylüyorum, Genel Kurulda söylüyorum. Benden önceki yıllarda da Milletvekillerimiz defalarca gündeme getirmiş. Ama hala dikkate alan yok. Bu kadar duyarsızlık artık yeter. Çünkü sadece Eskişehirliler değil on binlerce insanımız Afyon-Seyitgazi-Kırka yolunu kullanıyor. Bu iktidar, Afyon ilinden çıkıp da Gazlıgöl'e kadar çift gidiş, çift geliş kaymak gibi yol yapıyor bu yol Eskişehir il sınırında ölüm yoluna döndürüyorsa ve çağrılarımıza duyarsız kalınıyorsa bunu kabul edemeyiz. Eskişehir'in şu anda en fazla ölüm yaşanan yolu, bu Afyon-Kırka-Seyitgazi yoludur. Hele kışın neredeyse her gün kaza oluyor bu yolda. Topu topu yapacağınız 30-40 kilometre yol. Artık Eskişehir’imizin bu ölüm yollarına de el atın” diye konuştu.

YAPACAĞIZ DİYORSUNUZ, SEÇİM BİTİNCE UNUTUYORSUNUZ
Eskişehir-Alpu-Mihallıçcık yolunu da Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu’nun gündemine getiren Çakırözer, yolun ne zaman tamamlanacağını sordu. Çakırözer, “Eskişehir’de yine Eskişehir-Alpu-Beylikova-Mihalıççık yolu yapacağız deniyor. Seçim zamanı kamyonlar geliyor, çalışma yapılıyor, ondan sonra seçim bittiği anda onlar da ortadan kayboluyor. Bunlar kabul edilemez. Bu konuda ben parti ayrımı gözetmeksizin tüm milletvekillerimizden destek istiyorum” dedi.

KESİN TARİH YİNE YOK!
Çakırözer’e yanıtında Afyon-Kırka-Seyitgazi yolunun ne zaman yapılacağına ilişkin kesin tarih vermeyen Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu projenin bitirilmesinin ardından yolun yatırım programına alınarak yapılmasının planlandığını söyledi. Uraloğlu, yaklaşık 40 kilometrelik Eskişehir-Alpu karayolu genişletme çalışmasının da iki kilometrelik bölümün bitirildiğini açıklayarak, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Yürü beeee 13 Haziran 2021 15:58

Çakırözer gibi 5, 6 vekilimiz daha olsa, Eskişehirde sorun kalmaz. Adam harbi çalışıyor. Belki birşeylere gücü yetmiyor ama oy aldığı veya almadığı insanların hakkını Ankarada iyi savunuyor. Helal olsun.. Keşke her vekil çıktığı şehrin sorunlarına eğilse, sorunlara bu kadar çözüm arasa..

4 5 Cevap Yaz
Yani diyor ki 13 Haziran 2021 15:53

Azıcık daha insan ölsün, o zaman yaparız yolu acelesi ne ?

3 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat