alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sultandağı’Nda Tarih Yeniden Ayağa Kalkacak

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sultandağı’Nda Tarih Yeniden Ayağa Kalkacak
A
a

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Selçuklu Eserleri İle Ünlü Sultandağı İlçesinde Başlatılan ‘Tarihi Kent Meydanı’ Projesinin Tüm Hızıyla Sürdüğünü Belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Selçuklu eserleri ile ünlü Sultandağı ilçesinde başlatılan ‘Tarihi Kent Meydanı’ projesinin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in talimatıyla ilçede hayata geçirilen proje ile Selçuklu eserlerinin ayağı kaldırılması planlanırken, proje kapsamında ilçede bulunan Sahipata Kervansarayı, Çifte Hamam, Laleli Çeşmesi, Çarşı Camii çevresinin tarihin dokuya uygun olarak düzenlenmesi hedefleniyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Çiçek, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımında, “Sultandağı tarihteki o görkemli günlerine geri dönüyor. Sultandağı’nda valiliğimiz himayesinde yürütülen tarihin yeniden canlandırıldığı büyük projeye çok inanıyorum. Tarih turizmini kiraz bahçelerinin o eşsiz güzelliği ile bütünleştireceğiz. Baharda herkes Sultandağı’na gelecek” ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir