alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sultan Gelin sahnede!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sultan Gelin sahnede!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı yeni oyununun ilk gösterimini 28 Aralık Cuma günü gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2018- 2019 tiyatro sezonunu yeni oyunları ile zenginleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, öncelikle Eskişehir’in ilçe ve mahallelerinde yaşayan vatandaşlarına yönelik olarak sahneleyeceği yeni oyununu önceki akşam Sultandere Sahnesi’nde dolu salona oynadı. Oyunun rejisörlüğünü Devlet Tiyatrosu sanatçısı oyuncu ve yönetmen Murat Atak üstlendi. Anadolu’nun kırsalında yaşayan vatandaşların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları irdeleyen oyun, izleyenleri hem güldüren hem de düşündüren, trajikomik bir üslupla sahneleniyor. Müzik düzenlemesini Gürkan Çakıcı’nın, dekor tasarımını Aylin Önen ve Alp Ateş’in, kostüm tasarımını Tülay Kale’nin ve ışık tasarımını Mustafa Kalanın gerçekleştirdiği oyunda şehir tiyatrosu oyuncuları, Mahide Yumbul, Serhat Onbul, Nagihan Orhan, Ecren Can Serim, Zafer Ergül, Serkan Sezgin, Savran Perk, Gamze Kılıkçı, Berkay Gökçek, Oğuzhan Dümer, Samet Esen, Ceyda Çınar Onbul, Ünsal Seyhan ve Ulaş Palabıyık rol alıyorlar.

Oyun, Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak her hafta düzenli olarak sahnelenecek. Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edileceği “Sultan Gelin” oyunu, Şehir Tiyatrolarının Sultandere Sahnesi’nde sezon boyunca sahnelenmeye devam edecek.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat