alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sulama Sisteminin Elektrik İhtiyacı Güneş Enerjisinden Karşılanacak

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sulama Sisteminin Elektrik İhtiyacı Güneş Enerjisinden Karşılanacak
A
a

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesinde Köylülerin Kendi Emekleriyle Yaptırdıkları Güneş Enerji Sistemleri Projesi Tamamlanarak Bugün Açılış Merasimi Dualar Eşliğinde Gerçekleşti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde köylülerin kendi girimleri ile yaptırdıkları güneş enerji sistemi hizmete girdi. Tesisle ile birlikte elde edilecek elektrik sulama sisteminin enerji ihtiyacını karşılayacak bu sayede elektrik faturalarında da ciddi bir düşüş olacak.
Şuhut ilçesine bağlı Mahmut köyünde güneş enerji sistemleri projesi tamamlanarak Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz ve protokol üyelerinin katılımıyla açıldı. Kaymakamı Kaçmaz, Mahmut Köyü Muhtarı Mehmet Kuzu, Mahmut Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Orhan Genç ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Kurdele kesiminin ardından Kaymakam Kaçmaz ve beraberindeki protokol üyeleri köylülerle birlikte tamamlanan güneş enerjisi panellerinin bulunduğu tesisi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Mahmut Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Orhan Genç tarafından emeği geçen protokol üyelerine plaket takdim edip temennilerde bulundu. Açılışı yapılan tesisin yapımına yaklaşık 1 yıl önce başlanırken, tesis sayesinde elde edilecek enerji köylülerin tarlalarının sulama sisteminin elektriğini karşılayacak.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat