alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Sui Generis sezonu “Zoraki Tabip” ile açtı

Videoyu Aç Sui Generis sezonu “Zoraki Tabip” ile açtı
A
a

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sui Generis Tiyatro Topluluğu 2016-2017 sezonunu, Moliere’in yazıp Ahmet Vefik Paşa’nın Türkçe’ye uyarladığı “Zoraki Tabip” adlı oyun ile açtı. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk reklam
Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da sahnelenen oyunu çok sayıda tiyatrosever izledi. Sui Generis Tiyatro Topluluğu Koordinatörü Hüseyin Akçar, oyunun temsili öncesinde yaptığı açıklamada sekiz yıldır faaliyet gösteren bir tiyatro topluluğu olduklarını ifade etti. Akçar, “Hayatın hukukuyla uğraşacak olan hukukçular olarak, hayata konu olan olayları sahnede de anlatmamız gerektiğini düşünerek bu yola çıktık. Bu düşünceyle hazırladığımız oyunları sahneye koymamızda büyük destekleri bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ve Hukuk Fakültesi Dekanlığına teşekkür ediyoruz" dedi.

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sui Generis Tiyatro Topluluğu, Zoraki Tabip oyununu aralık ayında iki, şubat ayında ise bir kere daha sahneleyecek. Topluluk ayrıca, 2017 yılında yeni bir yetişkin oyunu ile de tiyatroseverlerle buluşacak.
Kaynak : İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat