alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Son Dakika! Volkan Bayar tutuklandı

Videoyu Aç Son Dakika! Volkan Bayar tutuklandı
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesindeki (ESOGÜ) silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan araştırma görevlisi Volkan Bayar, "4 kişiyi tasarlayarak öldürme" suçundan tutuklanırken, "şu anki mevcut delil durumu" dikkate alınarak serbest bırakılan eski eşine ise yurt dışına çıkma yasağı getirildi.

(Son Dakika Eskişehir Haberleri)

ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan'ın hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından gözaltına alınan Bayar (37) ile eski eşi Saadet Aylin B'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığında iki cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alınan şüphelilerden Saadet Aylin B, "şu anki mevcut delil durumu" dikkate alınarak adli kontrol kararı verilmesi talebiyle Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı.

Volkan Bayar ise "4 kişiyi tasarlayarak öldürmek" suçundan tutuklanması talebiyle Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Şüpheli Saadet Aylin B. hakkında Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğinin kararı doğrultusunda "imza atma yükümlülüğü" ve "yurt dışına çıkış yasağı" tedbiri uygulanması şartıyla adli kontrol kararı verildi.

Volkan Bayar ise "4 kişiyi tasarlayarak öldürmek" suçundan Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

ESOGÜ'de dün Volkan Bayar, eğitim fakültesi binasında ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Araştırma Görevlisi Yasir Armağan'ı tabancayla öldürmüş, zanlı ve aynı fakültede araştırma görevlisi olan eski eşi Saadet Aylin B. gözaltına alınmıştı.

Zanlı Volkan Bayar hakkında ESOGÜ Rektörlüğünce, bazı öğretim üyelerine sözlü saldırıda bulunduğu gerekçesiyle idari soruşturma yürütüldüğü belirtilmişti.

Soruşturma kapsamında Ceza Muhakemesi Kanunun (CMK) 153/2 maddesi uyarınca talep üzerine Eskişehir 1. Sulh Ceza Hakimliğince yürütülen soruşturmada gizlilik kararı verilmişti. 

Armağan, Yalçın, Özmutlu ve Çağlak'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma yapmak üzere Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde Cumhuriyet Başsavcı Vekili koordinesinde iki cumhuriyet savcısı görevlendirilmişti.Volkan Bayara hakkında şok iddialar


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesinde 4 kişiyi öldüren Volkan Bayar’ın eski görev yeri olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde mesai saatlerine uyması sebebiyle soruşturma geçirdiği, ayrıca kasten yaralama, tehdit ve hakaret gibi suçlardan da kaydı olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, zanlı Bayar’ın 2011 yılında Tokat’ta bulunan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde görev yaptığı ve 2012 yılında ESOGÜ’ye tayin olduğu öğrenildi.

Cinayet Zanlısı Bayar’ın geçmişteki görev yeri olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde iş arkadaşlarıyla anlaşamadığı, sinirli ve agrasif tavırlar sergileyen bir kişi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Ayrıca mesai saatlerine uymadığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Bayar'ın “kasten yaralama”, “tehdit ve hakaret” suçlarından da emniyette kaydı olduğu öğrenildi.
 

Eskişehir'deki katliam soruşturmasında flaş gelişme!


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat