alexa

Sivrihisar 'biz de varız' dedi!

Videoyu Aç Sivrihisar 'biz de varız' dedi!
A
a

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, yerli otomobilin ilçelerinde üretilmesi için kolları sıvadıklarını belirterek, "Biz de varız" açıklaması yaptı.

Sivrihisar 'biz de varız' dedi!


Başkan Yüzügüllü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türkiye'nin gündeminde yer alan “Yerli Otomobil Üretimi“ için geri sayım geçtiğimiz günlerde başladı. Beş büyük firmanın Türkiye'nin otomobilini üretmek için harekete geçti. Kurulacak şirket tarafından 2019 yılında aracın tasarımını gerçekleştirecek, 2021 yılında ise üretim ve satışa başlanacak. Bu gelişmelerin ardından, birçok kent, yerli otomobilin üretileceği fabrikaya ev sahipliği yapmak için aday olduğunu açıkladı.


Sivrihisar 'biz de varız' dedi!


Sivrihisar da bunların arasında yer almaya hazırlanıyor. Yerli otomobilin Sivrihisar’da üretilmesi için yapılan çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, "Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi Planlama çalışmalarımız tamamlanmış olup, alt yapı ihale aşamasındadır. Sivrihisar Organize Sanayi Bölgemiz Ankara - İzmir - Afyon köprülü kavşağa 10 kilometre olup, Ankara, Eskişehir ve Afyon il merkezlerine yaklaşık 100-120 kilometre mesafede güzergah ve konum olarak genişlemeye müsait bir bölgede bulunmaktadır. Bölgemizde parsel satışlarına, alt yapı ihalesine müteakiben 2018 yılında başlanması planlanmaktaydı. Ancak ülkemizde yerli otomobil üretimine geçilecek olmasından dolayı bizde ilçemizin gelişimi ve ekonomisine önemli ölçüde katkılar sağlanması düşüncesi ve arzusu ile çalışmalarımızı bu yönde devam ettirmek istiyoruz. Bunun için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza bağlı ilgili kurumlarımız ile gerekli yazışmalarımızı gerçekleştiriyor, yerli otomobil üretiminde ilçemiz ve ülkemiz için bizde yer almak istiyoruz” dedi.

Sivrihisar 'biz de varız' dedi! 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat