alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sezonun İlk Günlerinde Balığa İlgi Fazla

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sezonun İlk Günlerinde Balığa İlgi Fazla
A
a

Sezonun İlk Günlerde Balığa İlgi Fazla

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Av yasağının 1 Eylül’den itibaren sona ermesi ile birlikte balıkçılarda yoğunluk başlarken, Bilecik’te vatandaşlar en çok hamsiye ilgi gösterdi.
15 Nisan tarihinde balıkların gelişimlerini sağlayabilmesi için gırgır ve trol yöntemi ile avcılığa ara verilmişti. 1 Eylül gece yarısı itibariyle av yasağı sona erdi. Balıkçılar ’Vira bismillah’ diyerek yola çıktı. Bu sene bereketli bir sezon geçirilmesi beklenirken, sezonun ilk günlerinde Bilecik’te hamsinin kilosu 50 liradan satılmaya başlandı.
Bilecik’te balıkçılık yapan Hakan Çelik, bu mesleği 15 yıldır yaptığı söyleyerek, "Sezonumuz 1 Eylül’de açıldı, yaklaşık 4 ay süren bir yasak sonunda. Fiyatlarımız hamsi 50 lira ile başladı. Palamut ve hamsiye çok talep var. Onun dışında istavrit, sardalyamız, çupra, levrek gibi çeşitlerimiz var. İşlerimiz ilk gün biraz yoğundu. Bir özlem vardı. Bir iki gündür biraz düşük, hava çok sıcak ondan pek talep olmuyor diye düşünüyoruz. Havaların ısınmasıyla, yağmurların başlamasıyla inşallah bereket olacak. Haftada 2,3 gün balık yemelerini tavsiye ediyoruz" dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat