alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sezon bitti, böyle oldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sezon bitti, böyle oldu!
A
a

Eskişehir'de sokağa çıkma yasaklarında bile müşterisi azalmayan balıkçılar, av sezonu sona erince "sinek avlamaya" başladı!

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir ve Türkiye'de koronavirüse tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasaklarında bile müşterileri azalmayan balıkçılarda, balık avı sezonunun bitmesi ile müşteri sayısı sert düştü.
Artık hafta sonu kısıtlamalarında insanların pek dışarıya çıkmadığını söyleyen balıkçı esnafı taze getirdikleri balıkların ilgi görmediğinden dert yandı. Eskişehir'de uzun yıllardır balıkçılık yapan Muharrem Şahin, balık satışları ile ilgili şunları söyledi:
“Son kısıtlamada müşteri sayısı azaldı. Bunun nedeni insanların yasaklara uyması ve bir kısmının da tatil yörelerine gitmesi. Artık hafta sonu kısıtlamalarında sabahtan akşama kadar gelen kişi sayısı 10’u geçmiyor. Sezon içindeki kısıtlamalarda ortalama yüzün üstünde müşteri gelirdi. Ama bugün mesela sadece bir kişi geldi. Nasipse ortalamaya göre daha 9 kişi gelecek. Onun için 5 saat daha bekleyeceğiz. Geçen yaz ve bu yaz bazında değerlendirsek insanlar bu sene yaz aylarında balığa pek ilgi göstermiyor gibi geliyor bana."

Eskişehir balık fiyatları
Tezgahlarında şu anda somon, çupra, levrek, alabalık ve palamut olduğunu söyleyen Şahin, balık fiyatlarının da normal seviyede seyrettiğini belirtti. Eskişehir'de şu anda sattıkları balıklara göre fiyatlar ise şu şekilde:
  • Alabalık 30 TL
  • Çupra 50 TL
  • Levrek 60 TL
  • Palamut 30 TL
  • Somon 70 TL

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat