alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Şantiye Alanında Bulunan Bitkin Haldeki Şahin Koruma Altına Alındı

Videoyu Aç Şantiye Alanında Bulunan Bitkin Haldeki Şahin Koruma Altına Alındı
A
a

Afyonkarahisar’Da Yapımı Devam Eden Modern Sanayi Sitesinin Şantiye Alanındaki Dükkanlardan Birine Giren Bitkin Haldeki Şahin Çalışan Personeller Tarafından Bulundu. Açlık Ve Susuzluk Nedeniyle Bitkin Düştüğü Düşünülen Şahin Ardından Doğa Koruma Ve Milli Parklar 5 Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Ekiplerine Teslim Edildi.

Afyonkarahisar’da yapımı devam eden modern sanayi sitesinin şantiye alanındaki dükkanlardan birine giren bitkin haldeki şahin çalışan personeller tarafından bulundu. Açlık ve susuzluk nedeniyle bitkin düştüğü düşünülen şahin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar 5 Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar ekiplerine teslim edildi.
Olay, Afyonkarahisar- Konya karayolu üzerinde yapımı devam eden modern sanayi sitesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sitenin şantiye alanındaki dükkanlardan birinde çalışan inşaat işçileri dükkan içerisinde bir kuşun bitkin bir şekilde dolaştığını gördü. Ardından kuşan yaklaşan işçiler hayvanın bir şahin olduğunu görünce Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine şantiye alanına gelen ekipler şahini koruna altına aldı.
Şantiyede çalışan işçilerden Mustafa Saka, çalışma alanında şahini gördüklerini sonra ekipleri aradıklarını ifade ederek, “Hemen aldık karnını doyurup su verdik. Büyük bir ihtimal serçe veya güvercin ararken yorgun düştü. Biz elimizden geleni yapıp yetkilere teslim ettik” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat