alexa

Sahte içki satan kişiye 33 yıl hapis

Videoyu Aç Sahte içki satan kişiye 33 yıl hapis
A
a

Eskişehir'de sahte içki satarak 2 arkadaşın ölümüne sebep olduğu iddiası ile yargılanan sanığa 33 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda ve kasten insan öldürme suçundan' görülen davada karar açıklandı. Bugünkü karar duruşmasında sanık Yıldıray A. (53) ve avukatları hazır bulundu. Son sözleri sorulan sanık, beraatini talep ederek, "Ben kalp, tansiyon ve şeker hastasıyım. Ayaklarımda da ciddi sağlık sorunları var. Cezaevi koşulları belli. Bu yüzden beraatimi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, sahte içki satarak 2 kişinin ölümüne sebep olduğu iddia edilen sanığı, 33 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.


Olayın geçmişi

Geçtiğimiz mart ayında meydana gelen olayda, Eskişehir Vergi Dairesi'nde icra memuru olarak görev yapan Mehmet Uzun, evinde alkol aldıktan sonra rahatsızlanmış ve Yunus Emre Hastanesi'ne kaldırılarak hayati tehlike kaydıyla yoğun bakım ünitesine alınmıştı. Tedavisi devam eden Uzun, bütün çabalara rağmen hayatını kaybetmişti. 

Ömer Çiçek'in ise, Mehmet Uzun ile aynı gün işe gelmemesi üzerine evine gidilmiş, kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla içeri girildiğinde hayatını kaybettiği anlaşılmıştı. Yapılan araştırmalar sonucunda, iki arkadaşın da metil alkol entoksikasyonu sebebiyle yaşamlarını yitirdiği anlaşılmıştı. Maktüllerin evlerinde yapılan araştırma, tanıklar ve şikayetçiler beyanlarına göre yapılan operasyon ile Yıldıray A. gözaltına alınmıştı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat