alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Ruh Sağlığının Korunmasına Yönelik Söyleyişi Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ruh Sağlığının Korunmasına Yönelik Söyleyişi Yapıldı
A
a

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Üniversite Öğrencilerinin Ruh Sağlığının Korunması Ve Psikolojik Dayanıklılığının Artırılması Amacıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi’Nde (Akü) Söyleşi Gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerinin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının artırılması amacıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) söyleşi gerçekleştirildi.
Söyleşide, ruh sağlığına ilişkin bilgilendirme ve öğrencilerin istifade edebilecekleri hizmetler ve erişim yollarına değinildi. İl Sağlık Müdürlüğü sekreteryasında gerçekleşen programda, farklı kurum ve kuruluşlardan konuşmacılar; kentin imkânları, kurumların hizmetleri konularında bilgi aktardı. Öğrencilerin ruh sağlığı alanında yaşadıkları güçlükler, çözmekte zorlandıkları problemler, merak ettikleri başlıklar ele alındı. Fuaye alanına kurulan stantlarda broşür dağıtımının yanı sıra öğrencilerin bireysel soruları yanıtlanarak ihtiyaç halinde başvuru yapabilecekleri merciler hakkında bilgiler verildi. Ayrıca ruh sağlığına ilişkin daha detaylı görüşmeler için Sağlıklı Hayat Merkezimize ulaşabilecekleri bilgisi de paylaşıldı. Öğrencilerin de katkı sunduğu soru-cevap kısmıyla söyleşi tamamlandı.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat