alexa

Porsuk Çayı kıyısındaki çimler yenilendi

Videoyu Aç Porsuk Çayı kıyısındaki çimler yenilendi
A
a

Eskişehir’in en çok tercih edilen dinlenme alanı olan Porsuk Çayı kıyılarında yaz mevsimi süresince yoğun kullanım nedeniyle hasar gören ve yok olan çim alanın tamamı kaldırılarak, yerine yeni rulo çim döşendi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Porsuk Bulvarı Adalar Mevkii boyunca, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Porsuk Çayı kıyısında bulunan ve hasar gören çimleri yeniledi.  

Eskişehir’de İlkbahar ve Yaz mevsimi boyunca gençlerin vazgeçilmez dinlenme noktası olan Porsuk Çayı kıyısı yeşil alanında bulunan çimler yoğun kullanım nedeniyle hasar gördü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Köprülü Sokak ile Mustafa Kemal Atatürk Caddesi arasındaki Porsuk Çayı kıyısındaki 400 metrelik alandaki hasar gören çimleri önce özenle kaldırarak, zeminin toprak tesviyesini yaptılar.   

Porsuk çayının yaklaşık 400 metrelik yatak ıslahı yapılan taşkın kesiti yeşil alanlarında karşılıklı olarak bulunan çim alanın tamamında kendi alanlarında ürettikleri rulo kesme çim ile yenileme çalışması yaptı. Yaklaşık 500 metrekare rulo kesme çim serimi yapıştırılan Porsuk Çayı kıyıları yeniden güzel görüntüsüne kavuştu.

Porsuk Çayı Eskişehir ve Adalar Bölgesi


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat