alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Polis mahalle mahalle geziyor

Videoyu Aç Polis mahalle mahalle geziyor
A
a

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, mahalle mahalle gezerek hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor.

Mahalle toplantıları, polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi ve daha güvenli yaşam alanları oluşturulması amacıyla yapılıyor. Bu kapsamda evden, iş yerinden ve otomobillerden yapılan hırsızlık olaylarında, kapı kilitlerinin açılması amacıyla anahtar makineleri, ham anahtar, maymuncuk takımı gibi araç ve gereçlerin kullanıldığı ve bu araçların kaçak olarak çilingircilik mesleği yapan şahıslar tarafından tedarik edilmesi üzerine bilgilendirmeler yapılıyor. Bununla birlikte anahtar çoğaltma ve kilit değişimi gibi ihtiyaçların “Anahtarcılar, kilitçiler ve çilingirciler odasına” kayıtlı meslek mensuplarının haricindeki ruhsatsız kişilerden karşılanmaması ve hırsızlık olaylarının önlenmesinde güvenli kilit kullanımının önemi vurgulanıyor.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından; Sazova ve Büyükdere Mahallelerinde vatandaşların bilgilendirilmesine yönelik toplantılar yapılırken, konuyla ilgili broşürler dağıtılarak ,vatandaşların konu üzerinde duyarlılığının arttırılması sağlandı. Söz konusu bilgilendirme çalışmalarının diğer mahallelerde de devam edeceği öğrenildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat