alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Patronuna bunu dedi tazminatsız kovuldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Patronuna bunu dedi tazminatsız kovuldu!
A
a

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun’dan çalışanlara önemli bir uyarı geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bursa’da görülen bir iş davasından son derece dikkat çekici bir karar çıktı. Davanın ayrıntılarını anlatan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, "5 yıl 9 ay boyunca özel sektördeki bir iş yerinde çalışan işçi, yine aynı iş yerinde çalışan kardeşi ile işverenin tartışmasına müdahil oldu. Tartışma sırasında işveren, işçiye, 'Sen karışma', işçi de işverene, 'Sen kimsin' dedi. Tartışmanın ardından işveren işçiyi tazminatsız işten çıkardı. Bunun üzerine yargıya giden işçi Bursa İş Mahkemesi’nde görülen davayı kazandı ve tazminatını aldı. Ancak işveren davayı bir üst mahkemeye taşıdı. İstinaf mahkemesi olarak davayı görülen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, şok bir karar aldı. 'Sen kimsin' hitabının, işverenin otoritesini sarsıcı ve işverene karşı sataşma mahiyetinde olduğuna karar veren mahkeme, kıdem ve ihbar tazminatı taleplerinin reddi yönünde karar aldı" diye konuştu.

Kararın ilk ve emsal olduğunu belirten Erdursun, çalışanları uyardı. Erdursun, "Sakın patronunuza ’Sen kimsin’ demeyin. Tazminatsız kapı önüne koyulabilirsiniz" şeklinde konuştu.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Mustafa 26 Ekim 2019 22:10

Isvereni sen kimsin sözü söylenmez yanlis bisey hem adamin canaginda ekmek ye hemde hakaret et nihayetin de is adam gibi calis isini yap bas git normal insana bile soylesen kavga sebebi sen kimsin kufur gibi soz begenmiyorsan sevmiyorsan istifani eder gidersin baska iste calisirsin bu kadar basit bizim insanimiz nankordur ise giresiye kadar yalvarir yakarir adam devreye sokar bilmem napar calismak zor gelincede mizil mizil öter adama isçi mi yok hadislerde kuranda bile soyluyor ananiza bababaniza amirinize itaat edin diye begenmiyorsan ceker gidersin uyanik ol calisirken is cikisi is ara baska ise gir bu kadar basit benim yavrum bana itaatsizlik etse ben kendi yavrumu bile kovarim evden itaat cok onemli bisey.

7 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat