alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Osmaneli’Nde 3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Osmaneli’Nde 3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı
A
a

Osmaneli İlçesinde Muharrem Ayı Dolayısıyla Kaymakam Vekili Öznur Güler Ve Belediye Başkanı Münür Şahin 3 Bin Kişiye

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Muharrem Ayı dolayısıyla Kaymakam Vekili Öznur Güler ve Belediye Başkanı Münür Şahin 3 bin kişiye aşure dağıttı.
Belediye binasının önünde kurulan çadırda Güler ve Şahin kendi elleriyle aşure dağıttı. Aşure ikramı sonrası tüm hemşehrilerin Muharrem Ayı’nı kutlayan Başkan Şahin, "Aşure dağıtımının barış ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyoruz. Muharrem ayı kutsaldır. Vatandaşlarımızla kucaklaştığımız ve bir arada olduğumuz önemi ve anlamı büyük bir gün. Bu paylaşımı hep birlikte yaşamaktan mutlu olduk. Aşure gününün kültürümüzde önemli bir yeri var" dedi. Aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Belediye Başkanı, Münür Şahin “Aşure hepimizin ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz” diye konuştu.
Aşure dağıtımı sırasında vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam Vekili Öznur Güler, Muharrem Ayı’nın dayanışma, paylaşma ayı olduğunu belirterek, “Halkımızın, vatandaşımızın, yurttaşımızın dostça kardeşçe yaşamalarını, ekmeğini paylaşabilmesini istiyoruz. O yüzden geleneğimiz gereği bugün aşure dağıtımını gerçekleştirdik.” dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat