alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Orman İçerisinde Ders İşliyorlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Orman İçerisinde Ders İşliyorlar
A
a

Orman İçerisinde Ders İşliyorlar

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bozüyük Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan proje ile doğada eğitim görüyor.
Sınıf Öğretmenleri İhsan Erdem, Erkan Gürel ve Şenol Baş’ın hazırladıkları proje çerçevesinde her ay belli günlerde öğrencileriyle birlikte Bozüyük’e bağlı Kozpınar Köyüne giderek o günkü derslerini doğal ortamda işliyorlar.
Okul idaresi, Kozpınar Köyü Muhtarlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bozüyük Belediye Başkanlığı ve Bozüyük Kaymakamlığı tarafından da desteklenen proje ile öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde hem doğayı, bitkileri, ağaçları, köy yaşantısını yakından tanıma fırsatı bulurken, aynı zamanda derslerini de doğal ortamda ve doğal malzemelerle işleyerek farklı deneyimler kazanıyorlar.
Projeye katılan öğrenciler ve öğrenci velileri, proje ile öğrencilerin büyük bir bölümünün ilk kez köy ortamını tanıdıklarını ve yapılan etkinliklerle farklı deneyimler kazandıklarını söyleyerek projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir ise; "Projeyi yürüten öğretmenlerimize, katılan öğrenci ve velilerimize destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz" dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat