alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Okul Çevrelerinde Yoğun Denetim

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Okul Çevrelerinde Yoğun Denetim
A
a

Kütahya’Da Eğitim, Öğretim Yılının Huzur Ve Güven İçinde Geçirilebilmesi Amacıyla Alınan Tedbirler, Vali Ali Çelik’İn Başkanlığında Yapılan Okul Güvenliği Toplantısı’Nda Masaya Yatırıldı. Toplantıda; Okullarda Ve Okul Çevrelerinde Alınan Güvenlik, Asayiş, Trafik Önlemleri, Okul Servislerinin Denetimi Değerlendirilerek İlave Tedbirler İstişare Edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’da eğitim, öğretim yılının huzur ve güven içinde geçirilebilmesi amacıyla alınan tedbirler, Vali Ali Çelik’in başkanlığında yapılan Okul Güvenliği Toplantısı’nda masaya yatırıldı. Toplantıda; okullarda ve okul çevrelerinde alınan güvenlik, asayiş, trafik önlemleri, okul servislerinin denetimi değerlendirilerek ilave tedbirler istişare edildi.
Kütahya’da bugüne dek herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını ancak güvenli ortamın muhafazası için tedbirlerin artırılacağına dikkat çeken Vali Ali Çelik, “Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim almaları için ilimizin tüm dinamikleriyle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Okulların çevresindeki güvenlik önlemlerinin artırıldığını ve yoğun denetimler yapılacağına vurgu yapan Vali Çelik; il genelinde jandarma ve polis sorumluluk bölgesindeki 381 okula, 341 güvenli eğitim koordinasyon ve okul görevlisi, okul giriş-çıkış saatlerine ise 80 ekip görevlendirildiğini kaydetti.
İl genelindeki 381 okulun 335’inin 4 bin 962 okul güvenlik kamerasıyla 7-24 korunduğunu belirten Vali Çelik; 7 okulun Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’ne (KGYS) entegrasyonunun tamamlandığını, kamerasız okulların ise güvenlik ve risk durumlarının tespit edilerek gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.
Okulların çevresindeki metruk yapıların yıkılmasına ilişkin gerekli çalışmaların tamamlandığını kaydeden Vali Çelik, “İl merkezimizdeki 13 metruk binadan 10’unun yıkımı tamamlandı. Diğer 2 metruk binanın girişini engelleyecek şekilde fiziki tedbirler alındı, tescilli yapıyla ilgili çalışmalar sürüyor” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat