alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Öğrenciler Endemik Bitkileri Merkezinde Öğrendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Öğrenciler Endemik Bitkileri Merkezinde Öğrendi
A
a

Afyonkarahisar Nurten Telek İlkokulu Öğrencileri Afyonkarahisar Doğa Koruma Ve Milli Parkalar 5. Bölge Müdürlüğünü Ziyaret Ederek, Kentte Yetişen Bitkiler Hakkında Bilgiler Aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Nurten Telek İlkokulu öğrencileri Doğa Koruma ve Milli Parkalar Afyonkarahisar 5. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, kentte yetişen bitkiler hakkında bilgiler aldı.
Sosyal bilgiler dersi kapsamında gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler bölge müdürlüğünde yetkili isimlerden biyolojik çeşitlilik ve endemik bitki türlerini daha yakından görme fırsatı buldu. Uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimde Orman Mühendisi Selçuk Öcal tarafından endemik bitkilerin tanıtımı yapıldı. Orman Mühendisi Selçuk Öcal, Afyonkarahisar’da yaklaşık 2 bin 500 bitki türünün olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
“Bunlardan 212 tanesi endemik bitkidir. Bu bitkilerden 8 tanesi de bölge müdürlüğü bahçemizde sergileniyor. Bunlar eber sarısı, Afyonkarahisar geveni, sığırkuyruğu, Afyonkarahisar madımak, sultanpabuçça ve kuyruk çayıdır.”
Eğitim sonunda Öcal, öğrencilerin merak ettikleri sorunları da yanıtladı.
Öte yandan, öğrenciler aynı yerleşke içerisinde bulunan Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü’ndeki meteorolojide kullanılan alet ve cihazları da görme şansı buldu.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir