alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Oedaş, Bozüyük’Teki 440 Trafoda Çalışma Yaptı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Oedaş, Bozüyük’Teki 440 Trafoda Çalışma Yaptı
A
a

Oedaş, Güvenli Ve Sürdürülebilir Enerji Arzı Sağlamak İçin Bozüyük’Teki Toplam 440 Trafonun Gerilim Kademelerini Eşitledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
OEDAŞ, güvenli ve sürdürülebilir enerji arzı sağlamak için Bozüyük’teki toplam 440 trafonun gerilim kademelerini eşitledi. 64 çalışan ile iki günde tamamlanan çalışmalar neticesinde Bozüyük Trafo Merkezi’nde veya BORSAB Trafo Merkezi’nde yaşanacak bir elektrik kesintisi halinde enerji diğer trafo merkezinden sağlanacak.
Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 2022 yılı yatırımları ve bakım-onarım çalışmalarına Bozüyük’te de devam ediyor. OEDAŞ bu çerçevede son olarak, 440 trafonun gerilim kademelerini eşitledi. Bilecik’in yanı sıra OEDAŞ’ın hizmet verdiği diğer dört ilden de ekip ve ekipman desteği sağlanan çalışma iki günde tamamlandı. Gerçekleştirilen operasyonda 64 teknik çalışan görev alırken, 25 araç kullanıldı.
“Çalışma ve arızalardan daha az etkilenilecek”
Trafolarda yapılan çalışma hakkında bilgi veren OEDAŞ Bilecik İl Müdürü Kadir Aykut, “OEDAŞ olarak geçtiğimiz ay duyurduğumuz gibi ilimize 256 milyon TL tutarında bir yatırım gerçekleştirirken, bakım-onarım çalışmalarımıza da aralıksız devam ediyoruz. Bu çalışmalardan birini de Bozüyük ilçemizdeki trafolarda gerçekleştirerek, Bozüyük Trafo Merkezi ve BORSAB Trafo Merkezi’ndeki gerilim kademelerini eşitledik. Bu sayede bir trafo merkezimizde arıza yaşanması durumunda, enerjiyi diğer merkezimizden alacağız. Böylece tüketicilerimiz bir arıza durumundan çok kısa bir süre etkilenecek. Aynı zamanda halihazırda devam ettiğimiz planlı çalışmalardan etkilenecek tüketici sayımız da azalacak” dedi.
Aykut ayrıca yatırım çalışmaları neticesinde plansız elektrik kesintilerini yılsonuna kadar yüzde 20 oranında azaltmayı hedeflediklerini belirtti.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat