alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Odunpazarı'ndan ücretsiz spor alanları

Videoyu Aç Odunpazarı'ndan ücretsiz spor alanları
A
a

Futboldan golfe geniş bir yelpazede hizmet sunan Odunpazarı Belediyesi, vatandaşları spora yönlendirmek için çalışmalarına devam ediyor. 

Gençler ve çocuklar öncelikli olarak 7’den 70’e tüm Odunpazarlıların spor yapabilmeleri için çeşitli çalışmalara imza atan Odunpazarı Belediyesi, ücretsiz spor alanlarını hayata geçirdi. Gökmeydan Spor Kampusu, Şehit Jandarma Üst Çavuş Turgay Topsakaloğlu Spor Parkı, ücretsiz halı saha Odunpazarın Belediyesi’nin vatandaşların ücretsiz spor yapabilmeleri için hayata geçirdiği hizmetlerin başında geliyor. Odunpazarı Belediyesi Yenikent Mahallesi’nde yer alan Şehit Jandarma Üst Çavuş Turgay Topsakaloğlu Spor Parkı’nda bulunan mini golf alanı, basketbol sahası, tenis kortu, bacatopu alanı ve fitness aletleri ile vatandaşların ücretsiz spor yapmalarına imkan tanınıyor. Spor parkında yer alan tenis kortunda gençlere ücretsiz tenis dersleri de veren Odunpazarı Belediyesi, mini golf alanı ile de gençleri ve çocukları golf sporu ile tanıştırdı. Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan Spor Kampusu’nda yer alan tenis kortu; voleybol, basketbol ve futbol sahası; bacatopu ve fitness aletleri ile vatandaşlara ücretsiz spor yapma imkanı sağlayan Odunpazarı Belediyesi, vatandaşların spor salonlarına sıkışıp kalmaktan da kurtarıyor. Odunpazarı Belediye’nin futbolseverleri de unutmayarak 75. Yıl Mahallesi’nde yer alan halı saha da futbol severlere ücretsiz hizmet sunuyor. Hafta içi her gün hizmet veren ücretsiz halı sahadan yararlanmak isteyen vatandaşların, yoğunluk nedeniyle Selami Vardar Halk Merkezi’ne giderek randevu alması gerekiyor. 

Odunpazarı Belediyesi, 11 ayrı mahallede yer alan Halk Merkezleri’nde bulunan spor salonlarında kadınların ve çocukların spor yapabilmesi ücretsiz eğitimler de düzenliyor. Step aerobikten, baleye kadar birçok alanda düzenlenen eğitimler, yaz aylarında parklara taşınıyor. Gruplar halinde Odunpazarı Bölgesinde bulan parklarda sabah saatlerinde spor yapan kadınlar, parklarda bulunan fitness aletlerini de kullanarak açık havada spor yapmanın tadını çıkarıyor. 
 
1000
icon
GÖKHAN 8 Ağustos 2018 12:57

Gökmeydan Mahallesindeki spor komplesi için teşekkür ederiz. Akşam saatlerinde tıklım tıklım olan spor kompleksinde özellikle basketbol oynayan ve paten kayan gençlerle doludur. Küçük çocuklar oyun parkında eğlenmektedir. Bazıları ise tenis oynayabilmektedir. Futbol oynama, yürüş yapma ve spor aletleri bulunan spor kompleksi tercih edilen yerdir. Tek eksiği kırılan ve bozulan oyun ve spor aletlerinin tamiratlarının yapılması ve kırılan tel çiftlerin onarılması gereklidir.

0 0 Cevap Yaz
Edaa 8 Ağustos 2018 01:30

Gokmeydanli olarak tesekkur ederiz cok guzel

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat