alexa

Odunpazarı’nda sünnet şöleni

Videoyu Aç Odunpazarı’nda sünnet şöleni
A
a

Odunpazarı Belediyesi,  sünnet şöleni düzenledi. Erenköy Mahallesi’nde yaşayan 4-7 yaş arası 16 çocuğun katıldığı şölen,  Erenköy Halk Merkezi’nde gerçekleştirildi.  çocuklar düzenlenen etkinliklerde doyasıya eğlendi.

Çocuklar; pelerinleri, asaları ve şapkalarıyla şölen için eksiksiz hazırlanırken, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt çocuklara sürpriz hediyeler verdi. Sünnet şöleni çocukların Kent Park’ta bulunan Kentpark At Bakım Binicilik Tesisleri’ne gelmeleriyle başladı. Burada çocuklar sırayla midilli cinsi atlara bindi. Özel olarak süslenen belediye araçları ile konvoylar halinde şehir turu yapan çocuklar, ardından Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na geldi.  Burada bulunan Hayvanat Bahçesini ve Sualtı Dünyasını gezen çocuklar, burada da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Çocuklar, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nın ardından sünnet şöleninin yapılacağı Erenköy Halk Merkezine geldi. Başkan Kurt’un ev sahipliğindeki geceye CHP İl Başkanı Rabia Akman, CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Aysun Doğramacı, CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal, Erenköy Mahalle Muhtarı Abdil Bulut,  mahalle sakinleri, sünnet çocukları ve aileleri katıldı.
 
“GÜZEL GÜNLERE İNANALIM"
Gecede konuşan Başkan Kazım Kurt, “Halkçı, toplumcu belediyecilik, toplumun temel ihtiyaçlarını çözen belediyeciliktir. Bu ihtiyacı hisseden arkadaşlarımızın çocuklarının sünnet düğününü hep birlikte yapalım. Güzel günlere inanalım ve onlara unutulmaz bir düğün yaşatalım. Ben, emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyor. Allah, düğünlerini göstersin. Umarım orada da bir arada olur, hep birlikte eğleniriz” dedi.  Konuşmaların ardından şölene katılanlar hep birlikte eğlenmeye başladı. Efelerin de katıldığı gecede, çocuklar ve Başkan Kurt karşılıklı kaval havası oynadı. Gönüllerince eğlenen sünnet çocukları ve aileleri, kendileri için unutulmaz bir etkinlik düzenleyen Odunpazarı Belediye Kurt’a teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat