alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Odunpazarı Belediyesi o davayı kazandı!

Videoyu Aç Odunpazarı Belediyesi o davayı kazandı!
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, güneş enerjisi santrali davasının sonucunu ve yaşanan gelişmeleri Eskişehirlilerle paylaştı.

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı avukat Kazım Kurt, güneş enerjisi santrali davasında AK Partili meclis üyeleri ile yaşanan anlaşmazlık ve dava sonucu, bu süreçte yaşanan gelişmelerle ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuya ilişkin Eskişehir 2. İdare Mahkemesinde görüşülen davanın sonuçlandığını söyleyen Kurt, “2016 yılında Türkmentokat Mahallesi’ne güneş enerji santrali kurmak için çalışmalara başladık. Tüm kurumlardan gerekli işlemleri aldık. 1/5 binlik alanlara işlenmesi kalmıştı. Onu da Büyükşehir Belediyesi sağlayacaktı. AKP meclis üyeleri 2016 yılının 2 Kasımından, mayıs ayına kadar komisyonda bekletildi. 7 ay komisyonda bekletildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanımızın resen gündeme almasıyla mayıs ayında yapılan meclis toplantısında keyfi biçimde reddedildi. Açtığımız dava sonuçlandı. AKP’nin yaptığı işlemin hukuka aykırı olduğu kararlaştırıldı. Güneş Enerjisi Santraline ilişkin işlemi 30 gün içinde idare mahkemesi kararı uygulanmak zorunda. Uygulanmazsa suç işlemiş olurlar” dedi.

BELEDİYE ZARARA UĞRATILDI 

Odunpazarı Belediyesinin zarara uğratıldığını aktaran Kurt, “Bu arkadaşlarımız bize sudan gerekçelerle karşı çıktılar. Milyonlarca lira kar edecektik. Bu keyfi davranışla 3 yıla yakın süre geçtikten sonra işi gayreti sokma gayretimiz bize pahalıya patlattı.  2 yıl uzatmakla AKP’li meclis üyelerinin eline ne geçti. Odunpazarı Belediyesi ne kadar zarar etti. Bu zararın sorumlusu kim. Eskişehirliler bunu düşünmeli, değerlendirmeli. AKP ve CHP arasındaki belediyecilik anlayışını görmeli” diye konuştu.

Santral hakkında bilgi veren Kurt, “Santral 1 milyon 650 bin kilovat saat elektrik üretecek. Yılda 990 kilo karbondioksit salınımı yapacak. 1 milyon 400 lira gelir sağlayacaktı. Şuan ki fiyatlar nedir güncelleme yapılmadığı için bir şey diyemem. 50 dönüm üzerine kurulacaktı” ifadesinde bulundu.
1000
icon
Esnaf 8 Kasım 2018 12:59

Yaptıklarından dolayı şimdi aday da bulamıyorlar işte.Kim kaybedeceği kesin olan bir yarışa girsin. Bu şehrin dostu azda ,haini pek çokmuş meğer.

1 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat