alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Odunpazarı Belediyesi, kendi göbeğini kendisi kesiyor

Videoyu Aç Odunpazarı Belediyesi, kendi göbeğini kendisi kesiyor
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, üretim maliyetlerini düşürmek için ilçe sınırları içerisindeki yol ve sokakların alt temel maddesi temini için hammade ocağı açtı

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, kamu kaynaklarını doğru ve etkili kullanmak adına gerçekleştirdiği çalışmalarla milyonlarca lira tasarruf ederken, üretim maliyetlerini düşürmek için de çeşitli projeleri hayata geçiriyor.
Odunpazarı Belediyesi son olarak, Odunpazarı Belediyesi sınırları içinde bulunan mahalle yol ve sokakların alt temel maddesi olarak kullanılmak üzere Yörükkaracaören Mahallesinde hammadde ocağı açtı. Bu ocak için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nden üretim izin belgesi alan Odunpazarı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden ÇED gerekli değildir belgesi ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan da İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı aldı.
 
100 BİN TON ÜRETİM YAPILMASI PLANLANIYOR
Hammadde ocağı ile ilgili çalışmalar Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülürken, konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekti. Bu kriz ortamında üretim maliyetlerini düşürmeyi amaçladıklarını belirten yetkililer, yaklaşık 5 milyon ton hammaddenin bulunduğu ocakta yıllık 100 bin ton üretim yapılmasının planlandığını dile getirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat