alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

O böcekler 10 gün içinde yok olacak

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç O böcekler 10 gün içinde yok olacak
A
a

Yaklaşık 10 gündür görülen ve vatandaşlara zor anlar yaşatan ‘Lygaeidae Nysius’ cinsi olarak bilinen bitki tahta kurularının İç Anadolu’nun diğer illerinde de görüldüğü belirtildi. Eskişehir’de 150’den fazla noktada çalışma var. Böceklerin 10 gün içinde kaybolacağı ön görülüyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de nereden geldiği henüz tespit edilemeyen böcekler, birçok mahalleyi ve birkaç ilçeyi adeta istila ederken ekiplerin de cadde ve sokaklardaki hummalı çalışmaları sürüyor. Lygaeidae Nysius cinsi böcekler, vatandaşları tedirgin ederken Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de şimdiye dek 50 ev ve 150'den fazla sokakta gece gündüz demeden ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.  İstilacı böceklerin şimdiye kadar kent merkezinde bulunan Fevziçakmak, Gazipaşa, Şarhöyük, Sazova, Zafer, Kumlubel, Batıkent, Yeşiltepe mahallelerinin yanı sıra Günyüzü, Alpu, Çifteler ilçelerinde de ve İç Anadolu'nun farklı illerinde de görüldüğü belirtildi. Kent merkezindeki 8 mahallede 250'den fazla şikayeti değerlendirdi.

EVLER OTLARDAN TEMİZLENMELİ
Tepebaşı Belediye Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, böceklerin tahmini olarak 10 gün içerisinde yok olacağını söyledi.  Böceklerin tahmini olarak bir hafta-10 gün içerisinde kaybolacağını vurgulayan Müdür Selek şunları söyledi; "Bir hafta 10 gün içerisinde bu böceğin kaybolacağını düşünüyoruz. Vatandaşların ilk önce fiziki tedbirleri alması gerekir. Etraftaki otların tamamen yok edilmesi, biçilmesi gerekiyor. Ev etrafı mutlaka temizlenmeli. Bu bölgelerde boş arsa çok olduğundan dolayı biçilmemiş parklar, otlar ve boş arsalardaki otların temizlenmemesi sonucu bu olayı körüklüyor. Şu anda bu durumun oluşması iklim değişikliklerinden kaynaklanıyor. Bir hafta 10 gün içerisinde bu iş tahminimizce tamamen yok olacak." 

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Nuray 30 Haziran 2019 10:25

Copler yerlere konuldugu surece her turlu bocekte pislikte hastalikta olur bu sehirde sokaklar sadece cöp yığını

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı