alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Nadir Küpeli vizyon genişletti

Videoyu Aç Nadir Küpeli vizyon genişletti
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından ilki gerçekleştirilen Vizyon toplantısında konuşan Nadir Küpeli, “Eskişehirli sanayicilerimiz için vizyoner bir bakış açısı üretmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından ilki gerçekleştirilen Vizyon toplantısı Anemon Otel’de gerçekleştirildi. İlk toplantının konuşmacısı olarak Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan katıldı. Sanayicilerin buluşmasını amaçlayan vizyon toplantılarının her ay düzenli olarak gerçekleştirileceği açıklanan toplantıda açılış konuşmasını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli yaptı.

Küpeli: “Başta bölgemizde olmak üzere Eskişehirli sanayicilerimiz için vizyoner bir bakış açısı üretmeyi amaçlıyoruz. Yaptığımız mesleki eğitim projeleri, alt yapı hizmetleri ihracatımızı arttırmaya yönelik işbirlikleri ve projeler, teknolojiyi kullanarak ürettiğimiz ortak payda çözümleri hep bu amaca yöneliktir. Vizyon toplantılarını hayata geçirmeyi planladığımızda da, sanayicilerimizin kendi öngörülerini geliştirirken, ihtiyaç duydukları ana konularda onlara ufuk açacak konuşmacılarla onları buluşturalım” diye konuştu.
 
ESKİŞEHİR HALKI KAZANACAK
Daha sonra ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise iş hayatına ve ESO Başkanlığına geldiği günlerden bu güne kadar Organize Sanayinin gelişimini yeni yeni fark ettiğinin altını çizdi.

Özaydemir şöyle konuştu: “Bundan sonra yarış var, sanayi odası ile diğer odalarla. Sonuçta kim kazanacaktır? Eskişehir insanları, halkı kazanacaktır.”
 
EKONOMİ SİYASET İÇ İÇE
Öte yandan vizyon toplantısına konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan da ‘Dünyayı ve Geleceği Doğru Okumak’ konularına değindi.

Arıboğan şunları kaydetti: “Ekonomi ile siyasetin iç içe geçtiği böyle bir dönem şimdiye kadar olmamıştır herhalde. Ekonomiden bahsederken siyasi bir takım veriler kullanmak zorunda kalıyoruz. Siyasetten bahsederken de ekonomiden uzak duramıyoruz. Aslına bakılırsa uluslar arası ekonomiden bahsedilirken ekonomiden fazla anlamamamızdır. Akademisyenler pek öyle para – puldan da anlamazlar. Ekonominin genelini bilmeyince de büyük bir eksiklik hissederiz. Ama ekonomistler de siyasi boyutu ile ilgilenmezler. Siyaset, ekonominin çarkını döndüren ana temellerden biridir ve başlıcasıdır.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat