alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Murat Diri'den son dakika açıklaması geldi!

Videoyu Aç Murat Diri'den son dakika açıklaması geldi!
A
a

Eskişehirspor'da kazan kaynıyor... Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri önemli açıklamalar yaptı.

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri yazılı olarak yayımladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Değerli Eskişehirsporlular;

Ligde kaldığımızın kesinleşmesinden bu yana 10 gün geçti. Mevcut Başkan 2 haftadır yurtdışında olduğu için Afyonspor ve Altay maçlarımıza da gelemedi. 2 haftadır yaşananlar hakkında tek bir açıklama dahi yapılmadı. Bu sessizlik taraftarı endişeye sürüklemektedir. Camiayı bilgilendirmek, endişeleri gidermek Yönetim Kurulunun temel görevlerinden birisidir.

Yönetim olarak önümüzdeki sezon planlamanız nedir? 
Serbest kalacak veya sözleşme uzatılacak futbolcularımız var mı?
Transfer yasağımız olmasına rağmen mevcut kadromuzdaki Halil İbrahim, Bedirhan, Fıratcan gibi oyuncularla neden sözleşme yenilenmiyor?
Önümüzdeki sezon için kaynak bulundu mu? 
Adı transfer söylentileriyle geçen oyuncularla neden sözleşme uzatılmaya çalışılmıyor? 
Yeni bir Dorukhan vakası yaşanmaması için oyuncularla uzlaşmaya neden gidilmiyor? 
3 aydır Maaşları yatmayan Marko, Sissoko, Erdal, Emre vb oyuncuların bu ay serbest kalacağını bilmenize rağmen bir yapılanma var mı?
Kamp programı yapıldı mı?
Kulübün erzak konusunda yaşanan sıkıntılar devam ediyor. Kulüp çalışanlarının alacaklarıyla ilgili bir girişim yapılıyor mu?
Ve benzeri bir çok sıkıntı var. Tek sıkıntı bizlerin kongre istemesi gibi algı yaratılması yaşanan sürecinde kötü yönetilmesine sebebiyet veriyor. Bizler bu camianın her zaman iyi olması için mücadele edenleriz. Bu sorunları dile getirmemiz kişilere olan bir art niyetimiz değil, Eskişehirspor’a olan sevdamızdandır. Geçtiğimiz sezonda Yılmaz Vural’ın ve İzzet Erdoğan’ın bu camiada olmasını istemediğimizi belirtmiş yine benzer bir hava oluşturulmuştu. Ancak bu hava Eskişehirspora zarar vermektedir.

Saymakla bitmeyecek bir çok sorun kapıda bekliyor. Bizler keyfimizden, şahsi menfaatlerimizden dolayı bunları dile getirmiyoruz. Ancak biz taraftarları da yaşanan bu belirsizlik endişelendiriyor ve bunun karşılığına Eskişehirspor menfaatleri doğrultusunda söylemlerimiz gerçekleşiyor. Bugüne kadar yaptıklarımızı da sadece Eskişehirspor menfaatleri için yaptığımızı tüm camiamız biliyor. Bunları görmezden gelerek bir yere varılamaz.

Kulübümüzün hemen bugün kongre kararını aldığını varsayarsak, kongrelerin hafta sonu yapılmasını göz ardı edersek ilk kongre en erken 28 Mayıs’ta olacak ve muhtemelen ilk kongrede sonuç çıkmayacağı için kongremiz Bayram sonrasına kalacaktır. Kongre kararı alırken tarih ve saati iyi ayarlamalı camianın daha fazla vakit kaybetmemesini sağlamalıyız. Bu yüzden kongreye gidilecekse bu işin bayram tatilinden en az bir hafta önce 25/26 mayıs tarihinde bitip netleşmesi gerekmektedir. Daha sonraki tarihler Eskişehirspor’a zarar verecektir.

Transfer döneminin 3 Haziran’da başladığını önemle hatırlatmak isteriz. Eskişehirspor’un kaybedeceği 1 günü bile yok. 
Geçen her gün bizim zararımızadır. Elimizdeki oyuncuların da serbest kalma riskini göz ardı etmeyelim. Sözleşmesi uzatılmayanları, gönderilecek olanları ve gitmek isteyenleri hesaba katarsak kadromuz daha da zayıflayacaktır. Şahsi hesaplaşmalar, kişisel çıkarlar veya savaşların yeri Eskişehirspor değildir. Bizler gelir geçeriz ama Eskişehirspor her zaman yaşar.

Bizler 07.05.2019 tarihinde gereken uyarıyı yapıyoruz. Mevcut yönetimin şayet devam edecekse de yönetim içinde ki çatlaklardan ötürü yenilenmesi de gerekir. Kongre kararının alınmasını istememiz mevcut yönetimin istifası değildir. Yapabilecekleri bir şey varsa tabi ki yapmalarıdır. Ancak Kamuoyunu bilgilendirecek ve rahatlatacak açıklamaları biran önce bekliyoruz. Eğer devam edilmeyecekse de bir an evvel yeni bir liste oluşabilmesi için zamanın daha da daralmaması gerekmemektedir. Söylemlerimiz ve isteklerimiz sadece Eskişehirspor menfaatlerinedir. Bu belirsizlik süreci devam ederse ve alınacak kararlar bir kaç gün daha gecikirse büyük sıkıntılar baş gösterecektir. Yeniden sezona binbir zorlukla başlamamak için Bu şahsi bir istek değil Eskişehirspor menfaatlerine yapılacak bir hizmettir.

Unutulmasın ki; Bizler şahsi yaşadıklarımız karşısında kongre isteseydik göreve gelindiği hafta transfer açılmasına rağmen transfer yapılmaması karşısında bir tepki verirdik. Ancak Eskişehirspor Ligde kalmayı garantileyene kadar camianın birlik beraberliğine zarar getirecek tek bir harekette bulunmadık. Eskişehirspor menfaatleri doğrultusunda hareket ettik. İsteyen istediği gibi yorumlar ancak bizlerin isteği yeniden büyük Eskişehirspor hedefidir. Bunun için doğru bildiklerimizi söylemekten ve yapmaktan asla geri durmayacağız."
1000
icon
İrisini Dirisini Hergün Birisini 8 Mayıs 2019 13:52

Gerçek Eskişehirspor sevdalısı Ayder ve Kızılcıklının tırnağı bile olamazsın.Tribüncülüğü nereden öğrendiysen oraya dön.Sana ekmek yok artık buradan

0 14 Cevap Yaz
ahmet uzun 8 Mayıs 2019 12:52

"o kadar cook sey biliyosan sayın diri başkan olsana

0 11 Cevap Yaz
Billy 8 Mayıs 2019 12:07

Bir insan sürekli "Kendim için bir şey istemiyorum" diyorsa kesin bir çıkarı vardır

0 12 Cevap Yaz
gündüz 8 Mayıs 2019 11:08

Yönetimin içindeki fesli kadir hayranı ATATÜRK düşmanları ve Bizanslı şahıslarla ilgili iki kelam edebilirsen sana helal olsun işte taraftar lideri böyle olur diyeceğiz...

2 10 Cevap Yaz
Serdoş 8 Mayıs 2019 10:26

Sen Başkan ol bu dediklerini o zaman yap. Afyon maçında gördük liderliğini lidermiş! rakip oyuncuya küfür ettirerek tribün lideri olunmaz koçum. İŞTE OKAAAA

0 15 Cevap Yaz
Es Es 26 8 Mayıs 2019 04:12

İrimisin dirimisin yeter artık bas git. Süper liğden bu takımı küfürlerle düşüren, play off maçında pislik çıkarıp takımın Göztepeye yenilmesine sebeb olan. Antalyadaki mahkemelerde 3 tane İstanbul tribün lideri destek vermeye geldi diye adam gibi adamlarmış diyen. Halil ve Mesut'ları omuzlarda taşıyan. Halktan Eskişehirspor için yardım toplayıp deplasman otobüs paralarını ödeyen. Şehrin ortasında büyük ekranda maç organizasyonu yapıp simitçi kardeşimize yardım etmedi diye maça baktırmayıp ağlatan. Çıkarlarınız ugruna iktidarın peşine takılıp takımı satan siyaseti sokan sen. Şimdi kalkmış akıl vermeye hesap sormaya çalışıyorsun. Aklın varsa kendine sakla, yalakalık yapmak istiyorsan sana Paris sözü verenlere yanaş. Buharlaşan paraların hesabını Mesut'a, Halil'e ve yönetim üyelerine SOR öyle uzaklara gitmenede gerek yok. Tribün lideri dediğin sapına kadar renklerine ve şehrine sahip çıkana denir. Bu taraftara taze kan olarak gerçek Eskişehirli tribün lideri lazım.

1 20 Cevap Yaz
ibrahim 7 Mayıs 2019 23:58

murat diri eses,imin yakasından düş

0 18 Cevap Yaz
Yeni Es Es li 7 Mayıs 2019 22:06

Sana mı kalmış kulübün yapacaklarını sorgulamak. Amma meraklıymışsın medyatik olmaya, sen git berber dúkkanına orayı düşün. Düş Es Es in yakasından.

0 18 Cevap Yaz
Es 7 Mayıs 2019 20:43

Hep muhalefetsin murat diri çek elini Eskişehirspor’dan..

0 16 Cevap Yaz
Eses 7 Mayıs 2019 20:29

Kardeş fazla konuşma bu külüp yeni sezon rezil olur Başkan yönetim kim olursa olsun ülkenin batdığı yerde sen ne hesaplar yapmışın

0 11 Cevap Yaz
pompeo 7 Mayıs 2019 15:24

sen kimmsinn yaaaa ... murat gardasss .... sen kimsin ...

0 27 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat